кимё-технология университети Тошкент филиалининг ўқув ва тарбиявий ишлари бўйича ижрочи директор ўринбосари Нилуфар Юнусова, факультет декани Азиза Абдураҳимова, ёшлар билан ишлаш, маънавият ва маърифат бўлими бошлиғи Татьяна Иванова ҳамда 43 нафар университет талабалари ўқув-амалий ишлар билан яқиндан танишиш мақсадида “Farg’onaazot” АЖга ташриф буюрдилар.
Меҳмонлар икки кун мобайнида “Ўзкимёсаноат” АЖ бошқаруви раиси томонидан 2021 йилнинг 20 март санасида тасдиқланган дастурнинг корхонамизга тегишли бўлган бўлимлари ижроси асосида ишлаб чиқариш жараёнлари, жумладан, аммиак ҳамда карбамид ишлаб чиқариш, ҳаво ажратиш ва бошқа технологик цехлар фаолияти билан яқиндан танишдилар. Жамият Кадрлар тайёрлаш ва малакасини ошириш бўлими ходимлари меҳмонларга корхона тарихи, амалга оширилаётган модернизация ишлари, ишлаб чиқарилаётган маҳсулотлар ҳақида батафсил маълумотлар бериб бордилар.

НАШЕ ПРЕДПРИЯТИЕ ПОСЕТИЛА ДЕЛЕГАЦИЯ ТАШКЕНТСКОГО ФИЛИАЛА РОССИЙСКОГО ХИМИКО-ТЕХНОЛОГИЧЕСКОГО УНИВЕРСИТЕТА ИМЕНИ Д.И. МЕНДЕЛЕЕВА
25 марта текущего года делегация Ташкентского филиала Российского химико-технологического университета имени Д.И. Менделеева в составе - заместителя исполнительного директора по учебной и воспитательной работе Нилуфар Юнусова, декан факультета Азиза Абдурахимова, руководитель отдела духовности и просвещения по работе с молодежью Татьяна Иванова,
а также 43 студента посетила АО «Farg’onaazot» для ознакомления с учебно-практической работой. В течение двух дней гости ознакомились с производственными процессами,
в том числе с производством цехов по производству аммиака, карбамида,
цеха разделения воздуха и другими технологическими цехами, основанными на реализации разделов программы, утвержденных председателем правления
АО «Узкимёсаноат» 20 марта 2021 года. Сотрудники отдела подготовки и повышения квалификации кадров Общества предоставили им подробную информацию об истории предприятия, проводимых работах по модернизации оборудования, выпускаемой продукции.Делегация “очага знаний” закрепила теоретические знания на практике и повысила квалификацию.