“КИМЁГАР” БОЛАЛАР СОҒЛОМЛАШТИРИШ ОРОМГОҲИДА ҚУВНОҚ–СТАРТЛАР ЎТКАЗИЛДИ
“Farg’onaazot” акциядорлик жамиятининг  “Кимёгар” болалар соғломлаштириш оромгоҳида корхона касаба уюшма қўмитаси ҳамда ёшлар иттифоқи бошланғич ташкилоти Кенгаши томонидан қувноқ стартлар мусобақалари ўтказилди.
Корхонамизнинг “Кимёгар” болалар соғломлаштириш оромгоҳида дам олаётган жамиятимиз фарзандлари учун тадбир ташкил этилди. Ушбу тадбир, 2021 йил “Ёшларни қўллаб–қувватлаш ва аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш” йили муносабати билан ҳамда Ёшларга оид давлат сиёсатини амалга оширишга қаратилган “Uzkimyosanoat” АЖ тизимида 2021 йилги ёшлар дастурининг 5 банди, шунингдек, Кимё ва фармацевтика саноати ходимлари касаба уюшмаси Республика кенгашининг 2021 йил ёшларга оид Давлат сиёсатини амалга ошириш тўғрисидаги чора–тадбирлар дастурининг 8–банди ижросини таъминлаш мақсадида амалга оширилди.
Қувноқ–стартларда болажонлар иштиёқ билан иштирок этдилар. Мусобақаларда ғолибликни қўлга киритган барча иштирокчилар “Farg’onaazot” акциядорлик жамияти касаба уюшма қўмитаси томонидан ўқув қуроллар билан тақдирландилар.

В ДЕТСКОМ ОЗДОРОВИТЕЛЬНОМ КОМЛЕКСЕ “КИМЁГАР” БЫЛИ ПРОВЕДЕНЫ “ВЕСЁЛЫЕ СТАРТЫ”
В детском оздоровительном комплексе «Кимёгар» Профсоюзным комитетом акционерного общества «Farg’onaazot» при участии первичной организации Совета союза молодёжи были проведены соревнования “Весёлые старты”.
С целью содержательного проведения отдыха детей в детском оздоровительном комплексе «Кимёгар» были организованы спортивные состязания. Данное мероприятие проводилось в рамках объявленного 2021 года «Годом поддержки молодежи и укрепления здоровья населения» и в целях реализации 5-го пункта Молодёжной программы в системе АО «Uzkimyosanoat», а также обеспечения исполнения Программы мероприятий Республиканского совета профсоюза работников химической и фармацевтический промышленности направленного на реализацию государственной молодёжной политики.
Все дети приняли активное участие в “Весёлых стартах”. С целью поощрения занятия спортом среди детей Профсоюзным комитетом акционерного общества «Farg’onaazot» для участников соревнований были подготовлены подарки, состоящие из канцелярских принадлежностей. Никто из участников соревнований не был обделён, каждому досталась своя награда.