O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Maxkamasining “Xalqaro standartlar asosida sifat menejmenti tizimini korxonalarga joriy qilish bo‘yicha chora – tadbirlar ” qarorini bajarish maqsadida ”Farg’onaazot“ AJ korxonasida integrallashgan tizim menejmenti ishlab chiqildi va joriy etildi.
Bu tizimning joriy qilishdan maqsad korxona boshqaruv sistemasini takomillashtiradi, ishlab chiqilayotgan mahsulotlarni sifatini kafolatlaydi, ekologik ta'sirlar va ko‘rsatkichlarni barqaror boshqarish imkonini beradi.
O'zDSt ISO 9001:2009 va O'zDSt ISO 14001:2009 davlat standartlari va ISO 9001:2008 i ISO 14001:2004 xalqaro standart talablariga muvofiq 2011 yilning yanvar' oyida korxonaning integrallashgan tizim menejmenti tizimi sertifikatlashtirildi , quyidagi mahsulotlarga taaluqli:
ammiak selitrasi
suyuq ammiak
karbamid
magniy xlorat defolianti
natriy xlorati
asetat sellyulozasi
Korxonaning ”Sifat va atrof muhitni muhofaza qilish sohasidagi siyosati ” ishlab chiqildi.Yuqorida ko‘rsatilib o‘tilgan xujjatda korxonaning faoliyatini va ishlab chiqarish jarayonini yaxshilashga asosiy yo‘nalishlar belgilangan.

Pursuant to the Resolution of the Cabinet of Ministers "On measures for the implementation of enterprise quality management systems that meet international standards", JSC at «Farg'onaazot» developed and implemented an integrated management system.
The purpose of the development and implementation of this system is to ensure the effective operation and improvement of enterprise management, as well as the achievement of guaranteed product quality, meeting the requirements of the relevant regulations and customer benefit and reducing the impact on the surrounding environment.
In January 2011, carried out a comprehensive integrated management system certification of enterprises for compliance with state standards O'zDSt ISO 9001: 2009 and 14001 O'zDSt ISO: 2009 and ISO 9001: 2008 and ISO 14001: 2004, with reference to the following products:
ammonium nitrate
liquid ammonia
urea
magnesium chlorate defoliants
sodium chlorate
cellulose acetates.
The company has developed a "Quality Policy and the Environment." This document defines the main directions of activities to improve the functioning of the basic processes in the enterprise.