“FARG‘ONAAZOT” AKSIYADORLIK JAMIYATIDA “BIR BO‘LSAK-YAGONA XALQMIZ, BIRLASHSAK - VATANMIZ” SHIORI OSTIDA KONSERT DASTURI O‘TKAZILDI
Respublikamiz Mustaqilligining 33 yilligi munosabati bilan 29-avgust kuni jamiyatning majlislar zalida ishchi-xodimlar ishtirokida o‘tkazilgan konsert dasturida Vatan tuyg‘usini o‘zida mujassam etgan kuy-taronalar, raqs va jangovor mashqlar namoyish etildi.
Tadbir Farg‘ona viloyati Sharqiy harbiy okrug orkestri ijrosidagi Оna diyorimiz madhiyasi sadolari ostida boshlandi. Bayramni korxona boshqaruvi raisi Dilshod Mannonov o‘zining bayram nutqi bilan ochib berdi.
- Mana bugun Respublikamiz Mustaqilligiga 33 yil to‘ldi. Azizlar, shu fursatdan foydalanib 33 yil davomida O‘zbekistonimiz katta katta yutuqlarni qo‘lga kiritganligini aytib o‘tish darkor. Mamlakatimiz dunyo hamjamiyatida buyuk davlatlar qatoridan joy oldi. Iqtisodimiz sezilarli darajaga oshdi, shuningdek, o‘z dinimiz, tilimiz, erkimizga ega bo‘lib, demokratik davlat asosida ildam qadam tashlay boshladik.
Ayniqsa, so‘nggi 8 yil mobaynida Davlatimiz rahbarining dono siyosatlari tufayli ulkan muvaffaqiyatlarga ega bo‘ldik. Yangilanayotgan O‘zbekistonimizda yoshlar, xotin-qizlarni qo‘llab-qo‘vvatlar, ta’lim darajasini oshirish ishlari amalga oshirilib kelmoqda. Bir so‘z bilan aytganda, O‘zbekistonimiz kelajagi yangidan, yanada mustahkam qilib barpo etilmoqda – dedi Dilshod Erkinovich.
So‘ng bayramning ijodiy qismi boshlanib ketdi. Korxona faol ishchi-xodimlari ichrosidagi qo‘shiqlar, go‘zal raqslar, orkestri ijrosidagi kuylar va Farg‘ona viloyati Milliy gvardiya 1-batalioni xodimlari ishtirokidagi jangovor harakatlar kechani bezadi.
Jamiyatda mustaqillik bayramini munosib kutib olish maqsadida jamiyat boshqaruvi raisi tomonidan ish reja tasdiqlangan bo‘lib, unga ko‘ra jamoat tashkilotlari tomonidan bir qator tadbir va musobaqalar tashkil etilishi belgilab berilgan edi. Tadbir doirasida mazkur tadbirlar g‘olib va sovrindorlari korxona ma’muriyati, Yoshlar ittifoqi Kengashi hamda Kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan tantanali ravishda taqdirlandilar.
Unda “Zakovat” intellektual o‘yini, ayollar o‘rtasida o‘tkazilgan “Shashka-Shaxmat” o‘yinlari va Mustaqilligimizning 33 yilligi munosabati bilan “O‘zkimyosanoat” AJda yoshlar o‘rtasida mini futbol sport turi bo‘yicha “Boshqaruv raisi kubogi” sport musobaqasida tarmoq korxonalari bo‘yicha 2-o‘rinni egallagan “Farg‘onaazot” jamoasi futbolchilariga sovg‘a va pul mablag‘lari topshirildi.

АО «FARG‘ONAAZOT» ОТМЕТИЛ ДЕНЬ НЕЗАВИСИМОСТИ ЯРКИМ ПРАЗДНИКОМ!
Сегодня в актовом зале АО «Farg‘onaazot», состоялось торжественное мероприятие, посвящённое 33-й годовщине Независимости Республики Узбекистан.
В этом году День независимости нашего государства отмечается под главной идеей — «Только сплоченные — мы единый народ, только вместе — мы сильная страна!».
Праздник начался с исполнения гимна Республики Узбекистан духовым оркестром Восточного военного округа, задав торжественную и праздничную атмосферу.
Председатель правления АО «Farg‘onaazot» Дилшод Маннонов, обращаясь к работникам предприятия, поздравил всех с Днем Независимости, подчеркнув значимость этой даты для каждого гражданина. Он выразил благодарность всем, кто своим трудом вносит вклад в процветание Родины.
Концертная программа, подготовленная участниками художественной самодеятельности цехов, порадовала всех присутствующих. Песни и танцы, прославляющие Родину и трудолюбивый народ, а также неповторимую красоту родного края, звучали с искренностью и душевным теплом. Ритмы мелодий в исполнении духового оркестра Восточного военного округа дополнили праздничную атмосферу, создавая ощущение единства и торжества.
Особое впечатление на участников мероприятия произвел номер с рукопашным боем, в котором была продемонстрирована боевая выкладка и мастерство отдельного батальона охраны Национальной гвардии.
В завершение мероприятия состоялась церемония награждения группы работников, активно участвующих в общественной жизни предприятия. Дипломами и ценными подарками были отмечены:
- Футбольная команда предприятия, занявшая второе место на соревнованиях по футболу среди команд химической отрасли;
- Призеры турнира по шахматам и шашкам;
- Победители интеллектуальной игры «Заковат».
АО «Farg‘onaazot» поздравляет всех узбекистанцев с Днем Независимости! Желает всем крепкого здоровья, счастья, благополучия и новых трудовых побед!