"FARG‘ONAAZOT" AJ VA KIUF: HAMKORLIKNING YANGI NUQTALARI
Bugun, "Farg‘onaazot" AJga tashrif buyurgan Farg‘ona shahridagi Koreya Xalqaro Universiteti (KIUF) vakillari korxonaning ishchi-xodimlari bilan uchrashdi.
Xodimlar bilan ishlash boshqarmasining kadrlarni tayyorlash bo‘limi tomonidan tashkil etilgan ushbu uchrashuv "Farg‘onaazot" AJ xodimlari uchun mintaqadagi yetakchi o‘quv muassasalaridan biri bilan tanishish uchun ajoyib imkoniyat bo‘ldi.
KIUF vakillari – Darmonov Dilmurod, Park Taekung va Turdiyev Bilol – universitetning tashkil topish tarixi, professor-o‘qituvchilar tarkibi, texnik va ilmiy bazasi haqida ma’lumot berishdi.
Yig‘ilganlarni KIUFning ilmiy-o‘quv salohiyati va talabalar uchun yaratilgan qulay o‘quv sharoitlarini aks ettiruvchi videolavha ayniqsa katta qiziqish uyg‘otti.
Uchrashuv yakunida universitet vakillari "Farg‘onaazot" AJ bilan samarali hamkorlik qilishga umid qilishlarini bildirib, ishchilarning savollariga javob berishdi.
KIUF vakillarining tashrifi universitet va korxona o‘rtasidagi hamkorlikni rivojlantirishda muhim qadam bo‘ldi. Bu "Farg‘onaazot" AJ uchun yuqori malakali mutaxassislarni tayyorlash sohasida tajriba almashish imkonini beradigan yangi imkoniyatlarni ochib beradi.

АО «FARG‘ONAAZOT» И KIUF: НОВЫЕ ГОРИЗОНТЫ СОТРУДНИЧЕСТВА
В рамках визита в АО «Farg‘onaazot» представителей Корейского международного университета в Фергане (KIUF) состоялась встреча с работниками предприятия.
Встреча, организованная сектором подготовки кадров управления по работе с персоналом, стала отличной возможностью для сотрудников АО «Farg‘onaazot» познакомиться с одним из ведущих учебных заведений региона.
Представители KIUF – Дармонов Дилмурод, Парк Таекунг и Турдиев Билол – рассказали об истории создания университета, его преподавательском составе, технической и научной базе.
Особый интерес у собравшихся вызвал видеоролик, продемонстрировавший научно-учебный потенциал KIUF и комфортные условия учёбы, созданные для студентов.
В конце встречи представители университета выразили надежду на плодотворное сотрудничество с АО «Farg‘onaazot» и ответили на вопросы работников предприятия.
Визит представителей KIUF стал важным шагом в развитии сотрудничества между университетом и предприятием. Он открывает новые горизонты для обмена опытом в сфере подготовки высококвалифицированных специалистов для АО «Farg‘onaazot».