“Farg‘onaazot” aksiyadorlik jamiyati barcha yurtdoshlarimizni Konstitutsiya kuni bilan qutlaydi!
Bugun 8 - dekabr, O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan kun. Bundan roppa-rosa 32 yil avval tinch va osoyishta hayotimizning kafolati, mustahkam huquqiy poydevori bo‘lgan Bosh qomusimiz – O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan.
Konstitutsiyamiz jamiyatda inson huquq va erkinliklarini ta’minlash, tinchlik va totuvlikni kafolatlash, barcha sohalarda keng ko‘lamli islohotlarni amalga oshirish uchun mustahkam zamin yaratdi.
“Farg‘onaazot” aksiyadorlik jamiyati barcha yurtdoshlarimizni Konstitutsiya qabul qilingan kun bilan samimiy tabriklaydi. Qomusimiz tinch va osuda hayotimizni ta’minlashda, davlatchiligimizning yanada rivoj topishida, oilalarimiz farovon bo‘lishida abadiy xizmat qilsin!

Farg'onaazot Joint Stock Company congratulates all our compatriots on Constitution Day!
Our Constitution is the basic law, which is a solid foundation for building a democratic state and civil society, and for the country to gain a worthy place in the international arena.
The Constitution serves to ensure human rights and freedoms, peace and harmony in society, as well as the implementation of large-scale reforms in all spheres.
Farg'onaazot Joint Stock Company congratulates all our compatriots on the Day of the adoption of the Constitution. May there always be a peaceful sky above your head, a stronger sense of pride for our Homeland, and mutual understanding contribute to the further development of the state, may there be peace and prosperity in every family.