Bugun, joriy yilning 23-oktabr kuni korxonaning faollar zalida Idoraviy harbiylashtirilgan qo‘riqlash shaxsiy tarkibi va Tartib-maxfiy boshqarmasi xodimlari uchun ma’naviy-ma’rifiy tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi mutaxassisi Zulfizar Mo‘minova, “Oqila ayollar” harakati ko‘ngillisi Xurriyatoy Isomiddinova va Farg‘ona shahar bosh imom-xatibi Jurabek Rahmonovlar ishtirok etishdi.
Uchrashuv o‘z ichiga “Oila mustahkamligini jamiyat rivojidagi ahamiyati”, “Vatanparvarlik va mas’uliyat hissi”, “O‘g‘irlik va talon - tarojlikka qarshi kurash” kabi dolzarb mavzularni oldi.
Shuningdek, tadbirda oilalar farovonligidagi ota-onalar o‘rni, munosabatlarda mehr-oqibat, o‘zaro hurmat, odob va axloq masalalari borasida ibratli ma’ruzalar qilindi. Yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, noqonuniy xatti-harakatlarni oldini olishga bag‘ishlangan mazmunli chiqishlar tadbir ishtirokchilarini befarq qoldirmadi.
Tadbir yakunida joriy yilning 9 oyi yakuni bo‘yicha idoraviy harbiylashtirilgan qo‘riqlash faoliyati natijalari sarhisob qilindi. O‘zining namunali xizmati bilan IHQ tarkibida faoliyat yuritayotgan qo‘riqlash smenasi katta qo‘riqchilari M. Uzaqov,
G‘. Fozilov, qo‘riqlash smenasi katta qo‘riqchisi yordamchisi – tarqatuvchi I.Qodirov, o‘qchilar I.Egamberdiyeva, K.Qurbonbekova, Sh. Alijonov va bir guruh xodimlar korxona ma’muriyatining faxriy yorliqlari va kasaba uyushma qo‘mitasining esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

НА ПРЕДПРИЯТИИ ПРОШЛО ДУХОВНО-ПРОСВЕТИТЕЛЬСКОЕ МЕРОПРИЯТИЕ
Сегодня, в актовом зале предприятия прошло важное духовно-просветительское мероприятие, собравшее личный состав Ведомственной военизированной охраны и сотрудников Режимно-секретного управления.
Для участия на мероприятии были приглашены специалист Комитета семьи и женщин Зулфизар Муминова, волонтёр движения «Oqila ayollar» Хурриятой Исомиддинова и представитель духовенства города Ферганы Журабек Рахмонов.
В фокусе встречи рассматривались такие актуальные темы, как: «Крепкая семья - опора общество», «Патриотизм и чувство ответственности», «Борьба с воровством и хищениями».
Интересные и содержательные выступления гостей затрагивающие нравственно-этические вопросы семейных взаимоотношений, патриотического воспитания молодёжи и нетерпимости к противоправным действиям, которые подрывают доверие и наносят ущерб обществу не оставили равнодушными никого из участников мероприятия.
В завершении мероприятия были подведены итоги деятельности Ведомственной военизированной охраны за 9 месяцев текущего года. Отличившиеся работники были отмечены почётными грамотами администрации предприятия и награждены ценными подарками профсоюзного комитета.