“MA’NAVIYAT BO‘YICHA YETAKCHI SEX” KO‘RIK-TANLOVIGA START BERILDI
Xabaringiz bor, korxona bo‘ylab O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining   “Ma’naviy-ma’rifiy ishlar tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori ijrosini ta’minlash, “Farg‘onaaazot” AJda ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirish hamda xodimlar ma’naviyatini yanada mustahkamlash maqsadida “Ma’naviyat bo‘yicha yetakchi sex” ko‘rik-tanlovi o‘tkazilishi e’lon qilingan edi. Kecha joriy yilning 14-noyabr kuni mazkur  tanlovga start berildi.
Tanlovda ishtirok etishni istagan sexlarga, jamiyat boshqaruvi raisi tomonidan tasdiqlangan hujjatga asosan hakamlar hay’ati, boshqaruv raisi maslahatchisi E. Abdullayeva, boshqaruv raisining yoshlar masalalari  bo‘yicha maslahatchisi N. Sirojov, Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha mutaxassis U. Axundjanova hamda Kasaba uyushmasi qo‘mitasi mutaxassisi Z. Mamatovalar tashrif buyurdilar.
Hakamlar nizom asosida ishlab chiqarish sexlarida ma’naviyat xonalarini zamon talablariga xosligi, ulardagi ma’naviyatimiz, o‘zbekona milliyligimizni targ‘ib qiluvchi ko‘rgazmalar, kutubxonalar, ishchi-xodimlar uchun kitoblar, gazetalar, audio va video qo‘llanma materiallarni tashkil etilganligi, shuningdek,  xodimlarni ma’naviy bilimlari hamda ularning intilishlarini qo‘llab­ quvvatlash, jamoada ma’naviy, madaniy muhit shakllanishi, yoshlar, xotin-qizlar, ijtimoiy sohalarga qaratilinayotgan e’tibor, ma’naviyat bo‘yicha tasdiqlangan Yo‘l xaritasida ko‘rsatilgan mavzularda o‘tkazilgan seminarlar, tadbirlar, Odob-axloq kodeksi va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha hujjatlarning mavjudligiga qarab baholab borishdi.
Eslatib o‘tamiz, sexlarga tashriflar davom etmoqda va g‘olib sexlar korxona ma’muriyati tomonidan pul mablag‘lari bilan taqdirlanadilar.

НА ПРЕДПРИЯТИИ СТАРТОВАЛ КОНКУРС «ВЕДУЩИЙ ЦЕХ ПО ДУХОВНО-ПРОСВЕТИТЕЛЬСКОЙ РАБОТЕ»
Вчера, 14 ноября, был дан старт конкурсу «Ведущий цех по духовно-просветительской работе». Ставший уже традиционным, этот конкурс проводится в соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан «О мерах по коренному совершенствованию системы духовно-просветительской работы», а также в целях повышения эффективности духовно-просветительской работы и укрепления духовности среди работников предприятия.
В рамках конкурса компетентное жюри в составе советника председателя правления Э. Абдуллаевой, советника председателя правления по вопросам молодежи Н. Сирожова, специалиста по вопросам женщин У. Ахунджановой и специалиста профсоюзного комитета З. Маматовой посетили цеха предприятия.
Во время визита жюри оценило участвующие в конкурсе цеха по следующим критериям: соответствие комнат духовности и просветительства современным требованиям, наличие выставок, пропагандирующих духовность и национальные традиции, наличие в библиотеке книг, газет, аудио- и видеоматериалов, популяризирующих среди сотрудников идеи «От национального возрождения — к национальному прогрессу», а также наличие материалов о проведённых мероприятиях и семинарах, направленных на повышение духовных знаний сотрудников, поддержку их стремлений в личностном развитии, создание благоприятной духовной и культурной атмосферы в коллективе, оказание внимания молодежи, женщинам в вопросах социальной сферы, в соответствии с утвержденной «Дорожной картой» по духовно-просветительской работе.
Напоминаем, что визиты в цеха с целью ознакомления с духовно-просветительской работой продолжатся, а по его итогам будут определены победители. Призёры конкурса будут поощрены денежной премией от администрации предприятия.