KORXONADA DOLZARB MAVZULARGA BAG‘ISHLANGAN TADBIRLAR DAVOM ETMOQDA
Joriy yilning 23-oktabr kuni korxonaning Karbamid ishlab chiqarish sexi xodimlari uchun “Diniy ekstremizm va terrorizmga qarshi kurash”, “Mehnatni muhofaza qilish va xavfsizlik texnikasi”, “Kiber jinoyatlar va kiber xavfsizlik” mavzularida navbatdagi davra suhbati o‘tkazildi.
Tadbirni Komplaens-nazorati xizmati boshlig‘i G‘ofurjon Jabborov olib bordi. U o‘z ma’ruzasida diniy ekstremizmning ijtimoiy-psixologik ildizlari, radikal g‘oyalar targ‘ibotida axborot-kommunikatsiya texnologiyalarining o‘rni haqida so‘z yuritdi. Bundan tashqari notiq o‘z chiqishida xodimlarning mehnat madaniyatini oshirish zarurligiga ham alohida e’tibor qaratdi, chunki ishchilarning hayoti va sog‘lig‘i mehnatni muhofaza qilish va xavfsizlik qoidalari va me’yorlariga qat’iy rioya qilishga bevosita bog‘liq.
Shuningdek, jamiyat boshqaruvi raisining yoshlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi Nurmurod Sirojev, Tartib-maxfiy boshqarmasi yetakchi muhandisi Dilmuhammad Eshonov dolzarb mavzularda ma’ruzalar bilan chiqish qildilar.
Ochiq muloqot tarzida o‘tgan suhbat davomida ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar, fikr almashdilar. Bu esa tadbirning nafaqat nazariy, balki amaliy jihatdan ham samarali o‘tganini ta’minladi.

НА ПРЕДПРИЯТИИ ПРОДОЛЖАЮТСЯ МЕРОПРИЯТИЯ ПОСВЯЩЁННЫЕ НА АКТУАЛЬНЫЕ ТЕМЫ СОВРЕМЕННОСТИ
23 октября текущего года для работников цеха по производству мочевины предприятия был проведён очередной круглый стол на темы: «Борьба с религиозным экстремизмом и терроризмом», «Охрана труда и техника безопасности», «Киберпреступления и кибербезопасность».
Мероприятие открыл начальник службы комплаенс-контроля Гофуржон Джабборов, который в своём выступлении подробно остановился на социально-психологических корнях религиозного экстремизма, роли информационно-коммуникационных технологий в распространении радикальных идей. Также в ходе своего выступления коснулся вопроса повышения культуры труда среди работников производственных цехов, так как от неукоснительного соблюдения правил и норм охраны труда и техники безопасности напрямую зависит жизнь и здоровье работников.
На данном мероприятии охватывающий широкий круг вопросов также приняли участие советник председателя правления по делам молодежи Нурмурод Сирожев, ведущий инженер Режимно-секретного управления Дильмухаммад Эшонов. Содержательные выступления докладчиков по рассматриваемым темам вызвали живой отклик у участников нынешней встречи.