KORXONADA «YONG‘IN XAVFSIZLIGI A’LOCHISI» KO‘RIK-TANLOVI O‘TKAZILDI
«Yong‘in xavfsizligi oyligi» doirasida va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining «Yong‘inlar profilaktikasi samaradorligini oshirish va yong‘in xavfsizligi sohasida davlat nazoratini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi qaroriga muvofiq bugun, korxonamizda «Yong‘in xavfsizligi a’lochisi» ko‘rik-tanlovi yuqori saviyada tashkil etildi.
Tanlovda korxona sexlarida faoliyat yuritayotgan xodimlardan iborat jamoalar ishtirok etdi. Nizomga muvofiq, ko‘rik-tanlov ikki bosqichda, amaliy va nazariy bosqichlardan iborat bo‘lib, ishtirokchi jamoalar o‘t o‘chirish vositalaridan foydalangan holda yong‘inni o‘chirish bo‘yicha amaliy ko‘nikmalarini, shuningdek, yong‘in xavfsizligi sohasidagi nazariy bilimlarini namoyish etdilar.
Tanlov natijalariga ko‘ra, sovrinli o‘rinlar quyidagicha taqsimlandi:
1-o‘rin: XMD sexi jamoasi;
2-o‘rin: Soda sexi jamoasi;
3-o‘rin: Ammiak-3 sexi jamoasi.
Barcha sovrindorlarni g‘alaba bilan tabriklaymiz, mehnatda yangidan yangi yutuq va omadlar tilab qolamiz!
Eslatib o‘tamiz, «Yong‘in xavfsizligi oyligi» yakunlariga ko‘ra, ko‘rik-tanlov g‘oliblari korxona kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlanadi.

НА ПРЕДПРИЯТИИ ПРОШЁЛ КОНКУРС «ОТЛИЧНИК ПОЖАРНОЙ БЕЗОПАСНОСТИ»
В рамках «Месячника пожарной безопасности» и в соответствии с Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан «О мерах по повышению эффективности противопожарной профилактики и совершенствованию государственного контроля в сфере пожарной безопасности» на нашем предприятии состоялся конкурс «Отличник пожарной безопасности».
В конкурсе приняли участие команды, сформированные из рабочих и служащих цехов предприятия. Командам-участникам предстояло продемонстрировать практические навыки тушения пожара с использованием огнетушителей, а также теоретические знания в области пожарной безопасности. Жюри оценивало, как правильность выполнения заданий, так и строгое соблюдение мер безопасности.
Конкурсная борьба была напряженной, и компетентному жюри предстояло выбрать лучшую команду. По итогам конкурса распределение призовых мест выглядит следующим образом:
1 место: команда цеха ХМД;
2 место: команда цеха Соды;
3 место: команда цеха Аммиак-3.
Поздравляем победителей! Желаем им дальнейших успехов и новых трудовых достижений. По итогам Месячника пожарной безопасности призёры конкурса будут награждены ценными подарками от профсоюзного комитета предприятия.