KORXONADA DOLZARB MAVZULARGA BAG‘ISHLANGAN DAVRA SUHBATI O‘TKAZILDI
Joriy yilning 22-oktabr kuni korxonaning Xaridlarni va zaxiralarni boshqarish bo‘limi xodimlari uchun “Diniy ekstremizm va terrorizmga qarshi kurash”, “Mehnatni muhofaza qilish va xavfsizlik texnikasi”, “Kiber jinoyatlar va kiber xavfsizlik” mavzularida navbatdagi davra suhbati o‘tkazildi.
Tadbirni Komplaens-nazorati xizmati boshlig‘i G‘ofurjon Jabborov olib bordi. U o‘z ma’ruzasida diniy ekstremizmning ijtimoiy-psixologik ildizlari, radikal g‘oyalar targ‘ibotida axborot-kommunikatsiya texnologiyalarining o‘rni haqida so‘z yuritib, xodimlarning kiberxavfsizlik madaniyatini oshirish zarurligiga alohida e’tibor qaratdi.
Shuningdek, jamiyat boshqaruvi raisining yoshlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi Nurmurod Sirojev, Mehnatni muhofaza qilish va xavfsizlik texnikasi bo‘limi muhandisi Abduhoshim Xolmirzayev hamda Tartib-maxfiy boshqarmasi yetakchi muhandisi Dilmuhammad Eshonov dolzarb mavzularda ma’ruzalar bilan chiqish qildilar.
Ochiq muloqot tarzida o‘tgan suhbat davomida ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar, fikr almashdilar. Bu esa tadbirning nafaqat nazariy, balki amaliy jihatdan ham samarali o‘tganini ta’minladi.

НА ПРЕДПРИЯТИИ ПРОВЕДЕНО МЕРОПРИЯТИЕ В ФОРМАТЕ КРУГЛОГО СТОЛА ПОСВЯЩЁННЫЕ НА АКТУАЛЬНЫЕ ТЕМЫ СОВРЕМЕННОСТИ
22 октября текущего года для сотрудников отдела управления закупа и запасов предприятия был проведён очередной круглый стол на темы: «Борьба с религиозным экстремизмом и терроризмом», «Охрана труда и техника безопасности», «Киберпреступления и кибербезопасность».
Мероприятие открыл начальник службы комплаенс-контроля Гофуржон Джабборов, который в своём выступлении подробно остановился на социально-психологических корнях религиозного экстремизма, роли информационно-коммуникационных технологий в распространении радикальных идей, а также подчеркнул важность повышения кибербезопасностной культуры среди работников.
На данном мероприятии охватывающий широкий круг вопросов также приняли участие советник председателя правления по делам молодежи Нурмурод Сирожев, инженер отдела охраны труда и техники безопасности Абдухошим Холмирзаев и ведущий инженер Режимно-секретного управления Дильмухаммад Эшонов. Содержательные выступления докладчиков по рассматриваемым темам вызвали живой отклик у участников нынешней встречи.
Мероприятие, проходившее в непринуждённой и доверительной атмосфере, позволило участникам получить ответы на интересующие вопросы и обменяться мнениями. Это обеспечило не только теоретическую, но и практическую результативность мероприятия.