JAMOA SHARTNOMASI KONFERENSIYASI
Joriy yilning 26-mart sanasida korxonaning majlislar zalida "Farg'onaazot" aksiyadorlik jamiyatini mehnat jamoasining konferensiyasi bo‘lib o‘tdi. Unda jamoa shartnomasining 2023-yilda amalga oshirilgan ishlar natijasi, shuningdek, amaldagi jamoa shartnomasiga qo‘shimcha va o‘zgartirishlar kiritishni loyihalari ko‘rib chiqildi.
Jamoa shartnomasini 2023-yilda bajarilishi yuzasidan "Farg‘onaazot" AJ boshqaruv raisi Dilshod Mannonov va kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Ilhom Abduvoxidovlarning ma’ruzalari tinglandi.
Konferensiyada korxona sex va bo‘limlari ishchi-xodimlaridan saylangan delegatlar qatnashdilar. Ular o‘zlarining chiqarishlarida jamoa shartnomasi tadbirlarini o‘z ish joylarida amalga oshirilayotganligi haqida gapirib o‘tdilar. Munozaralar tugagandan so‘ng, 2023-yilda jamoa shartnomasini bajarilishi qoniqarli deb topildi. Amaldagi jamoa shartnomasi qo‘shimcha va o‘zgartirish kiritish loyihasi umumiy ovoz berish orqali tasdiqlandi. Kiritilgan o‘zgarishlar va qo‘shimchalarni hisobga olgan holda "Farg‘onaazot" AJ mehnat jamoasi konferensiyasining qarori qabul qilindi.
Konferensiyada O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi mehnatni muhofaza qilish bo‘limi bosh mutaxassisi Sardor Salohuddinov, O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining Farg‘ona viloyat Kengashi raisi o‘rinbosari Orzigul Qozixonova, Kimyo va farmatsevtika sanoati xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashi mehnat muhofazasi masalalari bo‘yicha bosh mutaxassisi Shuxratilla Rixsiboyev hamda O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining Farg‘ona viloyat Kengashidan vakillar: Avazxon To‘raxodjayev hamda Tursunali Karimovlar ishtirok etishdi.
Yig‘ilish davomida O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi mehnatni muhofaza qilish bo‘limi bosh mutaxassisi Sardor Abdumannopovich hamda O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining Farg‘ona viloyat Kengashi bosh yuristi yurtimizda amalga oshirilayotgan islohotlar hamda 2023-yil davomida O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi tomonidan olib borilgan ishlarga qisqacha to‘xtalib o‘tdi.

НА ПРЕДПРИЯТИИ СОСТОЯЛАСЬ ПРОФСОЮЗНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ
26 марта текущего года в актовом зале предприятия состоялась конференция трудового коллектива акционерного общества «Farg‘onaazot», посвящённая итогам выполнения коллективного договора в 2023 году. Также на конференции были рассмотрены проекты дополнений и изменений в действующий коллективный договор.
В ходе конференции были заслушаны доклады председателя правления АО «Farg‘onaazot» Маннонова Дилшода Эркиновича и председателя профсоюзного комитета Абдувохидова Ильхома Рахимовича. В ходе своего выступления докладчики подробно рассказали делегатам конференции о выполнении коллективного договора в 2023 году.
В конференции приняли участие главный специалист отдела охраны труда Федерации профсоюзов Узбекистана Салохуддинов Сардор Абдуманнопович, заместитель председателя Ферганского областного Совета Федерации профсоюзов Узбекистана О.М. Козихонова, главный специалист по вопросам охраны труда Республиканского совета профсоюзов работников химической и фармацевтической промышленности Ш.Р. Рихсибоев и представители Ферганского областного Совета Федерации профсоюзов Узбекистана А. Тураходжаев и Т. Каримов.
В ходе заседания главный специалист отдела охраны труда Федерации профсоюзов Узбекистана С.А. Салохуддинов и главный юрист Ферганского областного Совета Федерации профсоюзов Узбекистана рассказали делегатам конференции о проводимых в нашей стране реформах и работе, осуществлённой 2023 году Федерацией профсоюзов Узбекистана. В конце своего выступления докладчики пожелали всему трудовому коллективу предприятия дальнейших успехов в их трудовой деятельности.