KORXONAMIZDA DAVLAT BAYROG‘I QABUL QILINGANINING 34 YILLIGIGA BAG‘ISHLANGAN TANTANALI TADBIR BO‘LIB O‘TDI
Davlat ramzlari — har bir davlatning suvereniteti, mustaqilligi va xalqning tarixiy-madaniy qadriyatlarini ifodalovchi eng muhim timsolidir. Ayniqsa, bayroq mamlakatning siyosiy barqarorligi, davlatchilik an’analari va milliy birlik timsoli sifatida alohida o‘rin tutadi. Ko‘kda hilpirab turgan bayroq — ozod va obod yurtning iftixorli ramzidir.
Shu munosabat bilan korxonamizda O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘ining 34 yilligi keng nishonlandi. Tadbir “Bir Vatan, bir el, bir bayroq” shiori ostida o‘tkazildi.
Tadbirda Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Ilhom Abduvohidov, Yuridik bo‘lim boshlig‘i o‘rinbosari Mahmud Qayumov, Yoshlar ittifoqi yetakchisi Nurmurod Sirojov hamda korxonaning barcha tarkibiy bo‘linmalarida mehnat qilayotgan ishchi-xodimlar ishtirok etdi.
Tadbir davomida Davlat bayrog‘imizning yaratilish tarixi va uning huquqiy maqomi, bayroq to‘g‘risidagi yangi qabul qilingan farmon va normativ-huquqiy hujjatlar, tinchlikning ijtimoiy-siyosiy ahamiyati va uni asrash bo‘yicha fuqarolik mas’uliyati, yoshlar ongiga turli zararli mafkuraviy oqimlar, dezinformatsiya va provokatsion chaqiriqlar singdirilishining oldini olish, O‘zbekistonning suveren demokratik taraqqiyotiga qarshi qaratilgan destruktiv kuchlarga nisbatan qat’iy mafkuraviy immunitet shakllantirish zarurati, kabi mavzular to‘g‘risida so‘z yuritildi.

НА ПРЕДПРИЯТИИ СОСТОЯЛОСЬ ТОРЖЕСТВЕННОЕ МЕРОПРИЯТИЕ, ПОСВЯЩЁННОЕ 34-ЛЕТИЮ ПРИНЯТИЯ ГОСУДАРСТВЕННОГО ФЛАГА
Государственные символы — это важнейшие атрибуты, отражающие суверенитет, независимость и историко-культурные ценности каждого государства. Флаг занимает особое место как символ политической стабильности, государственности и национального единства. Реющий в небе флаг — это гордый знак свободной и процветающей страны.
В связи с этим в нашей организации широко отметили 34-летие Государственного флага Республики Узбекистан. Мероприятие прошло под лозунгом «Одна Родина, один народ, один флаг».
В торжестве приняли участие председатель профсоюзного комитета Илхом Абдувохидов, заместитель начальника юридического отдела Махмуд Каюмов, лидер Союза молодёжи Нурмурод Сирожов, а также работники всех структурных подразделений предприятия.
В ходе мероприятия были освещены темы, посвящённые истории создания Государственного флага и его правовому статусу, вновь принятым указам и нормативно-правовым актам о флаге, социально-политическому значению мира и гражданской ответственности по его сохранению, предотвращению влияния вредоносных идеологий, дезинформации и провокационных призывов на сознание молодёжи, а также необходимости формирования твёрдого идеологического иммунитета против деструктивных сил, направленных против суверенного демократического развития Узбекистана.