XALQ DEMOKRATIK PARTIYASI TOMONIDAN FAOL A’ZOLAR TAQDIRLANDILAR
Mustaqillik bu – oliy ne’mat uni asrashga va ona diyorimizni yanada rivojlanishi uchun xar birimiz o‘z hissamizni qo‘shishga mas’ulmiz. Albatta bularni amalga oshirishda xalqimiz bilan birgalikda xarakat qilishimiz zarur. Shuningdek, xalq farovonligini ustunligini ta’minlash uchun mamlakatimizda faoliyat yuritayotgan siyosiy partiyalarning ham o‘rni katta.
Korxonamizda “Farg’onaazot” Xalq demokratik partiyasi boshlang‘ich tashkilotining faol a’zolarini rag‘batlantirish maqsadida jamiyatning majlislar zalida davra suhbati bo‘lib o‘tdi. Suhbatga O‘zbekiston Respublikasi Xalq demokratik partiyasi Farg‘ona viloyati raisi, viloyat Kengashi deputati Zokirjon Zoxidov, viloyat Kengashi deputati, “Farg’onaazot” aksiyadorlik jamiyati Ilmiy innovatsiya markazi boshlig‘i Timur Surenin, O‘zbekiston Respublikasi Xalq demokratik partiyasi Farg‘ona shahar Kengashi raisi Alisher Umarov va O‘zbekiston Respublikasi Halq demokratik partiyasi viloyat Kengashi raisi o‘rinbosari Shoxrux O‘ktamovlar ishtirok etdilar.
O‘zbekiston Respublikasi Xalq demokratik partiyasi Farg‘ona viloyati raisi, viloyat Kengashi deputati Zokirjon Zoxidov o‘z nutqida xozirgi kunga qadar partiya tomonidan fuqarolarimizga ko‘rsatilayotgan yorlamlar to‘g‘risida so‘z yuritdi. Shuningdek, barcha XDP partiya a’zolariga bu ishlardagi ko‘maklari uchun minnatdorchiliklar bildirib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Halq demokratik partiyasi Farg‘ona shahar Kengashi raisi Alisher Umarov partiya o‘z faoliyatini davom ettirish va xalqimizga xizmat qilishida partiya a’zolarining o‘rinlari katta ekanligini, ularning targ‘ibot-tashviqot ishlari XDP partiyasini fuqarolarimizga to‘g‘ri xizmat qilishiga zamin yaratishi to‘g‘risida nutq so‘zladi. Shuni hisobga olgan holda partiya raislari “Farg’onaazot” Xalq demokratik partiyasi boshlang‘ich tashkilotining 10 nafar faol a’zolarini rag‘batlantirdilar.

НАРОДНО-ДЕМОКРАТИЧЕСКАЯ ПАРТИЯ НАГРАДИЛА АКТИВНЫХ ЧЛЕНОВ ПАРТИИ
Независимость - это важная веха, знаменующая собой возрождение узбекской государственности и обретение свободы, мечты о которой лелеяли многие поколения наших отцов и дедов, помня об этом каждый из нас обязан вносить свой вклад в дальнейшее процветание нашей Родины. Конечно, для этого каждый из нас должен вносить посильный вклад в развитие страны. Политические партии, действующие в нашей стране, являются выразителями идей народных масс, также играют важную роль в обеспечении демократических преобразований проводимых в нашей стране.
С целью поощрения активных членов первичной организации народно-демократической партии предприятия в актовом зале АО «Farg’onaazot» прошла встреча на которой принимали участие председатель Ферганской областной партийной организации Народно-демократической партии Узбекистана, депутат областного кенгаша народных депутатов Зохидов Зокиржон, депутат областного кенгаша народных депутатов, руководитель Научно-инновационного центраАО «Farg’onaazot» Суренин Тимур, председатель Ферганской городской партийной организации Народно-демократической партии Узбекистана Умаров Алишер и заместитель председателя Ферганской областной партийной организации Народно-демократической партии Узбекистана Шохрух Уктамов.
В своем выступлении председатель Ферганской областной партийной организации Народно-демократической партии Узбекистана, депутат областного кенгаша народных депутатов Зокиржон Зохидов рассказал о той помощи, которую партия оказывает на сегодняшний день нашим гражданам. Он также поблагодарил всех членов Народно-демократической партии за оказываемую в этом деле поддержку.
Председатель Ферганской областной партийной организации Народно-демократической партии Узбекистана Умаров Алишер в своём выступлении особо подчеркнул, что члены партии играют важную роль в продолжении деятельности партии в деле беззаветного служения народу. В конце своего выступления принимая во внимание заслуги членов первичной партийной организации Народно-демократической партии АО «Farg’onaazot» 10 самых активных членов партии были нагрждены ценными подарками.