AMIR TEMUR TAVALLUD TOPGAN KUNINING 689-YILLIGIGA BAG‘ISHLANGAN BAYRAM TADBIRI
Bugun, 9-aprel kuni korxonamizning bayramona bezatilgan majlislar zalida buyuk davlat arbobi va sarkarda Amir Temur tavallud topgan kunining 689-yilligiga bag‘ishlangan bayram tadbiri ko‘tarinki ruhda nishonlandi.
Bayram tadbirini korxona kasaba uyushmasi raisi Ilhom Abduvohidov tadbir qatnashchilariga qaratilgan tabrik so‘zi bilan ochib berdi. U o‘z nutqida Temur bobomizning siymosiga yuzlanar ekan, Amir Temurning bosib o‘tgan umr yillariga alohida to‘xtalib, quyidagilarni aytib o‘tdi: “Buyuk vatandoshimiz tarix sahnasiga qaltis davrda chiqdi, lekin shunga qaramasdan millatni birlashtirishga va Vatanni bosqinchilardan ozod qilishga erishdi va markazlashtirilgan buyuk davlatga asos soldi”.
So‘ng, tadbirning badiiy qismidan iborat spektakldan parcha va konsert dasturiga berildi. Marg‘ilon shahar Musiqali maqom teatri ijodiy guruhi tayyorlagan “Amir Temur hayotidan lavhalar” nomli sahna ko‘rinishi va o‘zbek xalq qo‘shiqlaridan iborat konsert barcha tadbir ishtirokchilariga manzur bo‘ldi.
Ayniqsa, Nurullo Tursunov va Bobur Avazbekovlarning aktyorlik mahorati, xonandalar Murodjon Ibroximov, Foziljon Nazarov, Sardor Ibroximov, Guljaxon Yusupova va Shoxida Jo‘rayevalarning, ularga jo‘r bo‘lgan sozandalar Kamoliddin Abduraximov, Doniyor Xakimov, Muzaffar Qoraboyev, Ziyoxiddin Odilov, Xamdamjon Umarov, Rahmatillo Shokirovlarning ijrochilik mahorati, shuningdek raqqosalar Diloromxon Zokirova va Sevara Mirzamatovalarning sho‘x raqslari tomoshabinlarning olqishlariga sazovor bo‘ldi.
Bayram so‘ngida Jamiyatimizning boshqaruvi raisi Dilshod Mannnov barcha tadbir tashkilotchilariga va ishtirokchilariga o‘z minnatdorchiligini bildirdi hamda kelajakda ulkan zafarlar tiladi.

ПРАЗДНИЧНОЕ МЕРОПРИЯТИЕ, ПОСВЯЩЁННОЕ 689-ЛЕТИЮ СО ДНЯ РОЖДЕНИЯ АМИРА ТЕМУРА
9 апреля на нашем предприятии состоялся праздничный вечер, посвящённый 689-й годовщине со дня рождения великого государственного деятеля и полководца Амира Темура. Мероприятие прошло в торжественной атмосфере, сплотив сотрудников и создав атмосферу единства.
С приветственным словом выступил председатель профсоюзного комитета Ильхом Абдувохидов, который остановился на жизненном пути этой выдающейся личности. Он подчеркнул, что в трудные времена Амир Темур явил истинную политическую волю и военное мастерство, объединив народ и защитив его от захватчиков, а также заложив основы сильного централизованного государства.
В программе вечера творческая труппа Маргиланского музыкального театра Макома представила отрывок спектакля, посвящённого Амира Тимуру, и концерт с народными песнями. Выступления артистов произвели неизгладимое впечатление на гостей. Особенно запомнились номера Нурулло Турсунова и Бобура Авазбекова, а также исполнение песен от Муроджона Иброхимова, Фозилжона Назарова, Сардора Иброхимова, Гулжахон Юсуповой и Шохиды Жўраевой. Музыка, созданная этими талантливыми музыкантами — Камолиддином Абдурахимовым, Дониёром Хакимовым, Музаффаром Корабоевым, Зиёхиддином Одиловым, Хамдамжоном Умаровым и Рахматилло Шокировым, вызвала бурю аплодисментов.
Завершилась программа задорными танцами в исполнении Дилоромхон Зокировой и Севарой Мирзаматовой, что зарядило атмосферу праздника ещё большей энергией. Выступления артистов вдохнули жизнь в дух времени и наследие великого полководца.
В заключение председатель правления общества Дильшод Маннонов выразил искреннюю благодарность организаторам и участникам мероприятия, пожелав им удачи в будущих начинаниях. Праздник оставил незабываемые впечатления у всех присутствующих и укрепил командный дух на нашем предприятии.