JAMIYATGA O‘ZBEKISTON XALQ DEMOKRATIK PARTIYASI VAKILLARI TASHRIF BUYURDILAR
“Farg‘onaazot” aksiyadorlik jamiyatida O‘zbekiston XDP Markaziy Kengashi yoshlar sektori rahbari, Oliy Majlis Senati huzuridagi Yoshlar parlamenti raisi o‘rinbosari Muhsiddin Nizomiddinov, O‘zbekiston XDP Markaziy Kengashi bosh maslahatchisi, Yoshlar parlamenti qo‘mita raisi Shoxrux O‘ktamov, O‘zbekiston XDP Farg‘ona shahar kengashi raisi Alisher Umarov hamda Farg‘ona viloyat kengashi raisi o‘rinbosari Shoxrux Mamajonovlar korxona yosh xodimlari bilan davra suhbati o‘tkazdilar.
Davra suhbatida 2023-yil 11-sentabrda qabul qilingan “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi to‘g‘risida”gi Prezident farmoni mazmun-mohiyati, uning 2023 – Insonga e’tibor va sifatli ta’lim yilida amalga oshirilishini ta’minlash maqsadida belgilangan chora-tadbirlar, shuningdek, O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasining ushbu jarayondagi tutgan o‘rni haqida so‘z yuritildi.
Uchrashuv chog‘ida ma’ruzachilar korxona yosh mutaxassislarni qiziqtirgan barcha savollarga javob berishdi.
Tadbir yakunida tashrif buyurgan mehmonlar va korxonaning yosh xodimlari “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida jamiyat hududiga ko‘chatlar o‘tkazdilar.

ПРЕДСТАВИТЕЛИ НАРОДНО-ДЕМОКРАТИЧЕСКОЙ ПАРТИИ ПОСЕТИЛИ НАШЕ ПРЕДПРИЯТИЕ
26 октября текущего года в актовом зале АО “Farg‘onaazot” состоялся круглый стол посвящённый разъяснению целей и задач, определённых указом Президента Республики Узбекистан О СТРАТЕГИИ «УЗБЕКИСТАН-2030» от 11 сентября 2023 года, а также раскрытию той роли которая занимает Народно-демократическая партия Узбекистана в данных процессах.
На мероприятии принимали участие Руководитель молодежного сектора Центрального совета НДП Узбекистана, заместитель председателя Молодежного парламента при Сенате Олий Мажлиса Мухсиддин Низомиддинов, главный советник Центрального совета НДП Узбекистана, председатель комитета Молодежного парламента Шохрух Уктамов, председатель Ферганского городского совета НДП Узбекистана Алишер Умаров, заместитель председателя Ферганского областного совета Шохрух Мамаджонов и молодёжь предприятия.
Прозвучавшие в ходе круглого стола содержательные доклады были приняты молодёжью предприятия с большим интересом и воодушевлением.
На встрече докладчики ответили на все интересующие вопросы молодых сотрудников предприятия.
В завершение мероприятия гости и молодёжь предприятия приняли участие в церемонии посадки деревьев в рамках национального проекта «Yashil makon».
Круглый стол, посвящённый раскрытию сути целей и задач Стратегии «Узбекистан-2030», прошёл на высоком уровне.