JAMOAT TASHKILOTLARI VA KOMPLAYENS XIZMATI HAMKORLIGIDAGI KORXONA TARKIBIY BO‘LINMALARIGA TASHRIFLAR DAVOM ETMOQDA
Tashriflar davomida jamiyat ichki tartib-qoidalari, korrupsiyani oldini olish, “Odob-axloq Kodeksi”, “Oilaviy huquq targ‘iboti oyligi”, ma’naviy-ma’rifiy ishlar, yoshlar, xodimlar ijtimoiy himoyasi hamda xotin-qizlar bo‘yicha mavzular ko‘tarilib, ma’ruzalar qilinmoqda.
Haftaning har chorshanba va payshanba kuni o‘tkazilayotgan seminarlarda boshqaruv raisi maslahatchisi E. Abdullayeva, boshqaruv raisining yoshlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi N. Sirojov, Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi I. Adbuvohidov, Komplayens xizmati boshlig‘i G‘. Jabborov va xotin-qizlar masalalari bo‘yicha mutaxassis U. Axundjanovalar mavzuga oid nutq so‘zlab, ishchilarni savol va takliflarini ko‘rib chiqishmoqda.
Ta’kidlash lozimki, tashrifning asosiy maqsadi jamoada do‘stona muhit yaratish, tartib-intizomni yanada mustahkamlash, korrupsiyaga qarshi kurash, xodimlarga yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishib chiqish, sexlarda ma’naviy, yoshlar va ayollar masalalariga chuqurroq e’tibor qaratish hamda oilalar parokandaligi oldini olishga qaratilgan.

ПРОДОЛЖАЮТСЯ СОВМЕСТНЫЕ ВИЗИТЫ ПРЕДСТАВИТЕЛЕЙ ОБЩЕСТВЕННЫХ ОРГАНИЗАЦИЙ И СЛУЖБЫ КОМПЛАЕНС КОНТРОЛЯ В СТРУКУТУРНЫЕ ПОДРАЗДЕЛЕНИЯ ПРЕДПРИЯТИЯ
В ходе визитов проводятся разъяснительные беседы на которых рассматриваются вопросы, касающиеся правил внутреннего трудового распорядка, профилактики коррупции, Кодекса деловой этики, а также делаются доклады посвящённые: «Месяцу пропаганды семейного права», духовно-просветительской деятельности, молодёжной политике, социальной защиты сотрудников, а также женских вопросов.
Семинары, проводимые каждую среду и четверг, включают выступления советника председателя правления Э. Абдуллаевой, советника председателя правления по делам молодежи Н. Сирожова, председателя профсоюзного комитета И. Абдувохидова, руководителя службы комплаенс контроля Г. Джаббарова и специалиста по вопросам соблюдения прав и гарантий женщин У. Ахунжановой. Также во время встреч рассматриваются вопросы и предложения сотрудников.
Основная цель данных мероприятий – укрепление трудовой дисциплины, создание благоприятной рабочей атмосферы, противодействие коррупции, ознакомление с условиями труда, при этом особое внимание уделяется вопросам духовного развития, молодежной политики и вопросам женщин в подразделениях предприятия, а также профилактике семейных разводов.