JAHOLATGA QARSHI MA’RIFAT: MISSIONERLIK
So‘nggi yillarda mamlakatimizda aholining, ayniqsa, yoshlarning ongi va tafakkurini yuksaltirish, sog‘lom dunyoqarashni shakllantirish, ularni turli yot g‘oyalardan asrash maqsadida keng ko‘lamli ma’naviy-ma’rifiy ishlar olib borilmoqda. Ushbu yo‘nalishda korxonamiz ham faol ishtirok etmoqda.
Bugun jamiyatimiz faollar zalida Farg‘ona viloyati hokimligi Din qo‘mitasi, Jo‘ydam masjidi hamda viloyat Ma’naviyat va ma’rifat markazi bilan hamkorlikda “Jaholatga qarshi – ma’rifat bilan” shiori ostida navbatdagi ma’naviy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi.
Tadbirda korxonaning tarkibiy bo‘linmalaridagi ma’naviyat va ma’rifat, xotin-qizlar, yoshlar hamda kasaba uyushmasi qo‘mitasi faollari ishtirok etdi.
Tadbirni boshqaruv raisi maslahatchisi E’zozxon Abdullayeva ochib berdi. So‘ngra Farg‘ona viloyati hokimligi Din qo‘mitasi bosh mutaxassisi Ilhom Mirzaahmedov, viloyat Ma’naviyat va ma’rifat markazi targ‘ibotchisi Abror Mirzo Jo‘ramirzayev hamda Jo‘ydam masjidi imom-xatibi Baxromjon Tursunovlar tomonidan missionerlik, ekstremistik g‘oyalarning xavfi, ularga qarshi kurashish yo‘llari borasida mazmunli ma’ruzalar qilindi.
Tadbir davomida mafkuraviy tahdidlarning oldini olish, yoshlarda Vatanga sadoqat tuyg‘usini mustahkamlash, din va ma’rifat uyg‘unligini tushuntirish bo‘yicha fikrlar bildirildi.

ПРОСВЕЩЕНИЕ ПРОТИВ НЕВЕЖЕСТВА: МИССИОНЕРСТВО
В последние годы в нашей стране ведётся масштабная духовно-просветительская работа, направленная на повышение уровня сознания, мышления и мировоззрения населения, особенно молодежи, а также на защиту от чуждых и деструктивных идей. В этом направлении активно участвует и наше предприятие.
Сегодня в актовом зале общества в сотрудничестве с Комитетом по делам религий хокимията Ферганской области, мечетью «Жуйдам» и Областным центром духовности и просвещения был организован очередной духовно-просветительский семинар под девизом «Просвещение — против невежества».
В мероприятии приняли участие активисты по духовности и просвещения, женского совета, молодежного союза и профсоюзного комитета из различных подразделений предприятия.
Семинар открыла советник председателя правления Эъзозхон Абдуллаева. Затем с содержательными выступлениями по темам миссионерства, угроз экстремистских идей и способов борьбы с ними выступили: главный специалист Комитета по делам религий Ферганской области Ильхом Мирзаахмедов, агитатор Центра духовности и просвещения Аброр Мирзо Жорамирзаев и имам-хатиб мечети «Жуйдам» Бахромжон Турсунов.
В ходе мероприятия были обсуждены важные вопросы по предотвращению идеологических угроз, укреплению чувства преданности Родине у молодежи, а также гармонии религии и просвещения.