KORXONA BOSHLANG‘ICH KASABA UYUSHMASI TASHKILOTINING HISOBOT-SAYLOV KONFERENSIYASI O‘TKAZILDI
Joriy yilning 15-aprel kuni, “Farg‘onaazot” AJ boshlang‘ich kasaba uyushmasi tashkilotining hisobot-saylov Konferensiyasi yuqori saviyada o‘tkazildi.
Konferensiyada 80 nafar delegat, jamiyat rahbariyati hamda taklif etilgan tarkibiy bo‘linmalari rahbarlari, shuningdek, Oʻzbekiston kimyo va farmatsevtika sanoati xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashining rais o‘rinbosari Ibroxim Isoqov, Respublika Kengashining mehnat muhofazasi bo‘yicha bosh mutaxassisi Rixsiboyev Shuxratilla, O‘zbekiston kasaba uyushmalari Farg‘ona viloyati Kengashi raisi o‘rinbosari Lola Ahmedova, mehnatkashlarni ijtimoiy-iqtisodiy manfaatlarini himoya qilish bo‘limi mudiri Tursunali Karimovlar ishtirok etishdi.
Konferensiya boshqaruv raisining birinchi o‘rinbosari Umidillo Millabayev raisligida olib borildi va “Farg‘onaazot” AJ kasaba uyushmasi boshlang‘ich tashkilotining 2020-yildan 2025-yilgacha bo‘lgan 5 yillik faoliyati hamda Taftish komissiyasi hisoboti tinglandi.
O‘qib eshittirilgan hisobot ma’lumotnomalari xususida xodimlarning fikr-mulohazalari tinglandi. Konferensiya ishi davomida “Farg‘onaazot” AJ kasaba uyushmasi boshlang‘ich tashkilotining 2020-yildan 2025-yilgacha faoliyati «qoniqarli» deb baholandi.
“Farg‘onaazot” AJ kasaba uyushmasi boshlang‘ich tashkiloti kun tartibidagi masalalari yuzasidan kasaba uyushma qo‘mitasi raisi saylovi “O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi tizimidagi kasaba uyushmalari tashkilotlarida hisobot-saylovlarni o‘tkazish to‘g‘risida Nizom”ga muvofiq muqobillik asosida, yashirin ovoz berish yo‘li bilan o‘tkazildi.
Qo‘mita raisini saylash bo‘yicha delegatlar tomonidan Abduvohidov Ilhom Rahimovich, Ijtimoiy rivojlanish va jamoatchilik bilan aloqalar bo‘limi xotin-qizlar masalalari bo‘yicha yetakchi mutaxassisi Axundjanova Umida Nuraliyevna hamda Jihozlarni markazlashtirilgan ta’mirlash sexi katta ustasi Tursunov Kahramon Mamatovich nomzodlari taklif etildi.
Yashirin ovoz berish natijalariga ko‘ra Abduvohidov Ilhom Rahimovich rais etib saylandi va keyingi 5 yil uchun Kasaba uyushma qo‘mitasi hamda Taftish komissiyasi a’zolarining yangi tarkibi hamda yuqori tashkilotlarning konferensiya va qurultoylariga delegatlar ham saylab olindi.
Konferensiya kun tartibiga qo‘yilgan barcha masalalar ko‘rib chiqildi. Markaziy boshqaruv apparatining yangi kasaba uyushma qo‘mitasining kelgusidagi ustuvor vazifalari va yo‘nalishlari belgilab olindi.
Konferensiya yakunida korxonaga tashrif buyurgan mehmonlar “Farg‘onaazot” AJ kasaba uyushmasi tashkiloti hisobot-saylov Konferensiyasi Nizom talablari asosida yuqori saviyada o‘tkazilganligini ta’kidlab o‘tishdi.
Shuningdek, Kasaba uyushmalari tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar hamda O‘zbekiston kasaba uyushmalarining 120-yilligini munosib o‘tkazish bo‘yicha taklif va fikrlar bildirib o‘tildi, yangi saylangan kasaba uyushmasi qo‘mitasi tarkibiga samimiy tilaklar bildirildi.

ПРОВЕДЕНА ОТЧЕТНО-ВЫБОРНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ ПЕРВИЧНОЙ ПРОФСОЮЗНОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ПРЕДПРИЯТИЯ
15 апреля текущего года прошла отчетно-выборная конференция первичной профсоюзной организации АО «Farg‘onaazot».
В конференции приняли участие 80 делегатов, руководители структурных подразделений предприятия, а также гости:
заместитель председателя Республиканского совета профсоюза работников химической и фармацевтической промышленности Исаков Ибрагим Дониёрович, главный специалист по охране труда Республиканского совета Рихсибоев Шухратилла Рахматиллаевич, заместитель председателя Ферганского областного совета профсоюзов Ахмедова Лола Хариновна и начальник отдела по защите социально-экономических интересов трудящихся Каримов Турсунали Исраилжанович.
Данное мероприятие открыл и вел первый заместитель председателя правления Общества Умидилло Миллабаев.
В ходе отчетно-выборной конференции был представлен подробный отчет о деятельности первичной профсоюзной организации АО «Farg‘onaazot» за период с 2020 по 2025 год, а также отчет ревизионной комиссии. Были обсуждены работы профсоюзного комитета за прошедшие годы, инициативы по защите интересов коллектива и достигнутые успехи. В результате обсуждений деятельность первичной профсоюзной организации была признана «удовлетворительной».
Выборы председателя профсоюзного комитета проводились в соответствии с Положением о проведении отчетно-выборных конференций в профсоюзных организациях системы Федерации профсоюзов Узбекистана на основе альтернативности и тайного голосования. Делегатами были предложены следующие кандидатуры на пост председателя профсоюзного комитета: Абдувохидов Ильхом Рахимович, ведущий специалист по вопросам женщин отдела социального развития и связей с общественностью Ахунджанова Умида Нуралиевна и старший мастер цеха централизованного ремонта оборудования Турсунов Кахрамон Маматович.
По результатам тайного голосования председателем был переизбран Абдувохидов Ильхом Рахимович. Также был утвержден новый состав профсоюзного комитета и ревизионной комиссии на следующие 5 лет, выбраны делегаты от предприятия для участия в конференциях и съездах вышестоящих организаций.
Все вопросы, внесенные в повестку конференции, были рассмотрены. Определены приоритетные задачи и направления работы нового состава профсоюзного комитета.
В завершение конференции наблюдателями, было отмечено, что отчетно-выборная конференция профсоюзной организации «Farg‘onaazot» была проведена на высоком уровне в соответствии с требованиями Положения. Они также поделились предложениями и мнениями по реализации работы профсоюзов, касающимися достойного празднования 120-летия профсоюзов Узбекистана, и пожелали успехов вновь избранному составу профсоюзного комитета.