“NAVRO‘Z” UMUMXALQ BAYRAMI MUNOSABATI BILAN “OLAM NURGA TO‘LSIN SEN BILAN, NAVRO‘Z” ShIORI OSTIDA BAYRAM TADBIRI O‘TKAZILDI
Bugun mamlakatimizning har yerida tantana va sayllar tashkil etilib, xalqimiz bilan Navro‘zi olam nishonlanmoqda. Yuzlarda tabassum, qalblarda shodiyona. “Farg‘onaazot” aksiyadorlik jamiyatida esa katta bayram.
Navro‘z umumxalq bayrami jamiyatning majlislar zalida milliy va zamonaviy raqslar, bahorni madh etgan she’rlar, sahna ko‘rinishlari-yu, xalq og‘zaki ijodidan parchalar bilan boshlab yuborildi.
Dastlab korxona boshqaruvi raisi Dilshod Mannonov barcha kimyogarlarni bayram bilan tabrikladi:
- Mana bugun butun xalqimiz bilan yangilanish va yasharish ayyomini nishonlamoqdamiz. Shu munosabat bilan barchaga sihat-salomatlik, oilaviy xotirjamlik, totuvlik, yurtimizga tinchlik va osoyishtalik tilayman. Vatanimiz hamda korxonamiz gullab-yashnayversin!-dedi u o‘zining nutqida.
Bayramga tashrif buyurganlar faol xodimlar ishtirokidagi bir-biridan go‘zal chiqishlaridan bahramand bo‘ldilar. Bayram kechasi hammaga birdek manzur bo‘ldi.

«С ТОБОЙ, НАВРУЗ, МИР СВЕТОМ ОЗАРИТСЯ!»
Под таким девизом в этом году проходят праздничные мероприятия, посвящённые празднованию Навруза в акционерном обществе «Farg‘onaazot».
В день весеннего равноденствия, когда во всю чувствуется дыхание весны, когда начинают цвести деревья в садах, а на полях прорастает зелень отмечается долгожданный праздник Навруз.
20 марта, в актовом зале предприятия состоялся праздничный концерт по случаю Навруза. На торжествах, организованных общественными организациями предприятия, принимали участие руководство и сотрудники предприятия. Перед началом торжественного мероприятия с приветственным словом к собравшимся обратился председатель правления АО «Farg‘onaazot» Дилшод Маннонов.
Художественная часть праздничного мероприятия была подготовлена молодёжью предприятия, на котором были продекламированы стихи, исполнены песни и танцы, а также художественные сцены, прославляющие Навруз, его бессмертные идеи и созидательный дух.
Прошедшие на высоком уровне торжества оставили неизгладимые впечатления и добавили праздничного настроения работникам предприятия.