KORXONADA IBRATLI OILANING HAMSHIRA QIZI SHIORI OSTIDA “HAMSHIRA – 2025” TANLOVI O‘TKAZILDI
Bugun korxonamizning Davolash-sog‘lomlashtirish diagnostika sexida “Ibratli oilaning-hamshira qizi” shiori ostida “Hamshira - 2025” ko‘rik tanlovi o‘tkazildi. Ushbu tadbir korxonaning Xotin-qizlar qo‘mitasi, Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti, Kasaba uyushmasi qo‘mitasi va DSDS tomonidan tashkil etildi. Tanlov 12-may – Hamshiralar kuni va 15-may – Xalqaro oila kuni munosabati bilan o‘tkazildi.
Tanlovning asosiy maqsadi tibbiyot xodimlari orasida o‘z kasbining mohir egalarini aniqlash va e’tirof etish, xodimlar o‘rtasida o‘z kasbiga nisbatan hurmat va faxr tuyg‘usini shakllantirish, shuningdek, kasbiy bilim va malakalarini oshirib borishni qo‘llab-quvvatlash hamda sog‘lom raqobat muhitini yaratishdan iborat edi.
Tanlovda ishtirok etgan DSDSni turli bo‘limlarida o‘z mehnat faoliyatini yuritayotgan hamshiralarga o‘z bilim va malakalarini namoyish etishga ajoyib imkoniyat bo‘ldi. Har bir ishtirokchi o‘z chiqishlarida mehnat faoliyatini va ishdan bo‘sh bo‘lgan vaqtda oiladagi o‘z vazifalarni aks ettiruvchi videoroliklar, savollarga javob berish orqali esa o‘z bilimlarini namoyish etishdi va DSDS mehnat jamoasi hakamlar hay’atini e’tiboriga sazovor bo‘ldilar.
Tanlov natijalari bo‘yicha sovrinli o‘rinlar quyidagicha taqsimlandi:
⦁ 1-o‘rinni poliklinika bo‘limi doyasi Mamatova Shaxloxon egalladi.
⦁ 2-o‘rinni tibbiyot punkti hamshirasi Srajiddinova Barnoxonga nasib etdi.
⦁ 3-o‘ringa esa Mirxanova Navruzaxon va Axunjanova Umidaxon loyiq deb topilishdi.
Ko‘rik-tanlov g‘oliblari korxona kasaba uyushmasining diplomi va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar. Ushbu tadbir nafaqat ishtirokchilarning ustunliklarini aniqlashga, balki ularning o‘z kasbiga bo‘lgan muhabbatni yanada kuchaytirishga xizmat qildi. Biz barcha g‘oliblarni erishgan yutuqlari bilan tabriklaymiz va kelgusi mehnat faoliyatida omad tilaymiz!

В ЛЕЧЕБНО-ОЗДОРОВИТЕЛЬНОМ ДИАГНОСТИЧЕСКОМ ЦЕХЕ ПРОШЕЛ КОНКУРС «МЕДИЦИНСКАЯ СЕСТРА – 2025»
Сегодня в Лечебно-оздоровительном диагностическом цехе нашего предприятия состоялся конкурс «Медицинская сестра – 2025». Это мероприятие было организовано общественными организациями предприятия и администрацией ЛОДЦ приуроченное празднованию «Международного дня медицинской сестры» и «Международного дня семьи» отмечаемого ежегодно в мае месяце.
Основной целью конкурса стало выявление и признание высококвалифицированных специалистов среди медицинских работников, формирование уважения и гордости за профессию, а также всесторонняя поддержка в повышении профессиональных знаний и навыков. Мероприятие способствовало созданию здоровой конкурентной среды.
Конкурс предоставил медсестрам, работающим в различных подразделениях ЛОДЦ, уникальную возможность продемонстрировать свои навыки и знания. Каждая участница подготовила презентацию, включающую видеоролики о своей трудовой и общественной деятельности. Также в ходе конкурса конкурсантам была предоставлена возможность продемонстрировать свои знания в ходе выступления перед беспристрастным жюри.
По итогам конкурса призовые места распределились следующим образом:
⦁ 1 место заняла медсестра поликлинического отделения Маматова Шахлохон.
⦁ 2 место досталось медсестре медицинского пункта Сражиддиновой Барнохон.
⦁ 3 место разделили Мирханова Наврузахон и Ахунжанова Умидахон.
Победители были награждены дипломами и памятными подарками от профсоюзного комитета предприятия. Данный конкурс не только выявил лучших специалистов, но и способствовал укреплению чувства гордости за профессию. Поздравляем всех победителей с достигнутыми успехами и желаем удачи в дальнейшей трудовой деятельности!