JAMIYATNING HAVO AJRATISH SEXIDA MUHIM VA DOLZARB MAVZULAR BO‘YICHA SEMINAR O‘TKAZILDI
Seminar korxona rahbariyati tomondan imzolangan O‘quv dasturi doirasida, jamiyatning tarkibiy bo‘linmalarida tartib-intizomni yanada yuqori saviyada yo‘lga qo‘yish, ma’naviyat, korrupsiyani oldini olish, “Odob-axloq Kodeksi”, “Oilaviy huquq targ‘iboti oyligi”, yoshlar hamda xotin-qizlar masalalariga alohida e’tibor qaratish maqsadida o‘tkazildi.
Havo ajratish sexining ma’naviyat xonasida o‘tkazilgan seminarga boshqaruv raisi maslahatchisi E. Abdullayeva, boshqaruv raisining yoshlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi N. Sirojov, Komplayens xizmati boshlig‘i G‘. Jabborov va xotin-qizlar masalalari bo‘yicha mutaxassis U. Axundjanovalar tashrif buyurdilar.
Sex ishchi – xodimlariga ma’ruzachilar tomonidan odob-axloq, ma’naviy-ma’rifiy ishlar, yoshlar hamda xotin – qizlar bilan yaqindan ishlash, ularni korxona hayotiga jalb qilish, ichki intizom, korrupsiyaga qarshi kurash, manfaatlar to‘qnashuvi, huquqiy ongni yuksaltirish to‘g‘risida ma’lumotlar berib o‘tildi. Shuningdek, oilalar parokandaligi oldini olish, farzandlar tarbiyasi, ota-ona munosabatlari to‘g‘risida so‘z yuritildi.
Eslatib o‘tamiz, mazkur seminarlar korxona tarkibiy bo‘linmalarida har haftaning chorshanba, payshanba kunlari davom ettiriladi.

В ЦЕХЕ РАЗДЕЛЕНИЯ ВОЗДУХА СОСТОЯЛСЯ СЕМИНАР НА ВАЖНЫЕ И АКТУАЛЬНЫЕ ТЕМЫ
Семинар проводился в рамках учебной программы, подписанной руководством предприятия, с целью повышения дисциплины в структурных подразделениях общества, повышения морального духа, профилактики коррупции, “Кодекса поведения”, “Месяца пропаганды семейного права”, уделения особого внимания вопросам молодежи и женщин.
В семинаре, проходившем в кабинете духовности цеха Разделения воздуха, приняли участие советник председателя правления Э. Абдуллаева, советник председателя правления по вопросам молодежи Н. Сирожов, руководитель службы Комплаенс Г. Жаббаров и специалист по женским вопросам У. Ахунджанова.
Докладчики обучали работников цеха этикету, духовно-просветительской работе, тесной работе с молодежью, женщинами, вовлечению их в жизнь предприятия, внутренней дисциплине, борьбе с коррупцией, конфликтом интересов, повышение правовой осведомленности. Также речь шла о предотвращении распада семьи, роль родителей в воспитании детей и взаимоотношений родителей.
Напоминаем, что данные семинары будут проводиться каждую среду и четверг в структурных подразделениях предприятия.