“ZAKOVAT QUIZ” INTELLEKTUAL O‘YINIDA G‘OLIB JAMOA ANIQLANDI
Joriy yilning 4-noyabr kuni, korxona Kasaba uyushma qo‘mitasi tomonidan yana bir katta tadbir - “Zakovat Quiz” intellektual o‘yini o‘tkazildi.
Bu galgi tadbir ham, “11-noyabr – O‘zbekiston kasaba uyushmalari kuni” munosabati bilan “Yangi O‘zbekistonning yangi kasaba uyushmalari o‘n kunligi” doirasida tashkil etilgan bo‘lib, unda korxonaning tarkibiy bo‘linmalarida faoliyat yuritayotgan ischi-xodimlaridan shakllangan 29-ta jamoalari ishtirok etishdi.
O‘yin tashkiliy qo‘mitasi tomonidan tayyorlangan savollar, biri-biridan qiziq va hayotni turli jabhalaridan tarkib topgan bo‘lib, jamoalar o‘z bilim va zukkoligini namoyish etishi uchun yana bir imkon bo‘ldi.
G‘oliblik uchun jamoalar uzoq va murosasiz bellashdilar. O‘yin natijalariga ko‘ra eng yuqori ko‘rsatkich bilan:
1-o‘rin “Mendeleyevchilar” jamoasi (Ishlab chiqarish-texnika boshqarmasi);
2-o‘rin “Fayz” jamoasi (Elektr ta’minoti sexi);
3-o‘rin Markazlashtirilgan buxgalteriya jamoasi;
4-o‘rin Jihozlarni markazlashtirilgan ta’mirlash sexi jamoasiga nasib etdi.
Shu kunning o‘zida, g‘olib va sovrindor jamoalar kasaba uyushma qo‘mitasi va yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkilotining diplom hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

ОПРЕДЕЛИЛИСЬ ПОБЕДИТЕЛИ ИНТЕЛЛЕКТУАЛНОЙ ИГРЫ «ZAKOVAT QUIZ»
В рамках «Декады новых профсоюзов нового Узбекистана», приуроченной к празднованию «11 ноября – Дня профсоюзов Узбекистана», 4 ноября текущего года профсоюзным комитетом общества была организована интеллектуальная игра «Zakovat Quiz».
В игре приняли участие 29 команд, сформированных в структурных подразделениях предприятия.
Вопросы, подготовленные организационным комитетом игр, были интересными и разнообразными, охватывающими различные аспекты жизни. Игра «Zakovat Quiz» дала знатокам возможность ещё раз блеснуть своим интеллектом и широким кругозором.
В результате бескомпромиссной и острой игры, по результатам набранных очков, призовые места распределились следующим образом:
1-е место заняла команда «Mendeleyevchilar», (Производственно-техническое управление);
2-е место заняла команда «Fayz», (цех Электроснабжения);
3-е место заняла команда Централизованной бухгалтерии;
4-е место заняла команда цеха Централизованного ремонта оборудования.
В тот же день победители и призеры были награждены дипломами и памятными подарками профсоюзного комитета и первичной организации Союза молодёжи предприятия.
Игра «Zakovat Quiz» - это яркий пример того, как на предприятии большое значение придают интеллектуальному развитию своих сотрудников и создают условия для здоровой конкуренции и творческой атмосферы.