Joriy yilning 14 yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Qurolli kuchlari tashkil etilganligining 30 yilligi hamda “Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan “Farg‘onaazot” aksiyadorlik jamiyati, kasaba uyushmasi va jamoat tashkilotlari tomonidan Qurolli kuchlarimiz faxriylarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Marosim Sharqiy Harbiy okrug ma’naviyat va ma’rifat markazida bo‘lib o‘tdi. Unda Sharqiy Harbiy okrug faxriylar Kengashi raisi Tojimurod G‘iyosov, Farg‘ona viloyat faxriylar Kengashi raisi Voxidjon Toshaliev, Mudofaa Vazirligi huzuridagi jamoatchilik Kengashi Farg‘ona mintaqaviy bo‘linmasi rais o‘rinbosari Jamoliddin Nasreddinovlar ishtirok etdilar.
Bayramda Faxriylar Kengashi raisi Tojimurod G‘iyosov o‘zining tabrik so‘zi bilan so‘zga chiqdi. U o‘z tabrigida bayramning mardlik, vatanparvarlik, matonat va  Vatanga beminnat xizmat qilish timosoli ekanligini ta’kidlab, barchani bayram bilan tabrikladi.
Shu o‘rinda, 15 nafar faxriylarga jamiyat tomonidan qimmatbaho sovg‘alar taqdim etildi, Vatanimiz himoyasidagi sadoqatli mehnatlari uchun minnatdorchilik bildirildi. Shuningdek, Farg‘ona Davlat universiteti 2 kurs talabasi Lazizbek Nurmatov o‘zining  fidoyi Vatan himoyachilariga atalgan  kuy-qo‘shiqlari bilan faxriylarni quvontirdi. Taqdirlash tadbiri ko‘tarinki kayfiyatda bo‘lib o‘tdi.
• “Farg‘onaazot” aksiyadorlik jamiyati mehnatlarimizni yuksak e’zozlab, ko‘rsat e’tirofi uchun korxona rahbariyatiga o‘zim va Qurolli kuchlar faxriylari nomidan minnatdorchilik bildiraman. Shu o‘rinda, korxona jamoasini “Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan qutlab qolaman, – deydi Faxriy Kengash raisi Tojimurod G‘iyosov.

ЗАСЛУЖЕННЫЕ ГЕРОИ ДОСТОЙНО НАГРАЖДЕНЫ
Сегодня, 14 января, в нашей республике знаменательный день праздник – День защитников Родины и 30-летие со дня образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан.
В честь праздника в главном холле Центра просветительства и духовности Восточного военного округа состоялось праздничное мероприятие, на котором со стороны профсюзного комитета и общественных организаций предприятия АО “Farg‘onaazot” были награждены военные ветераны.
С поздравительной речью выступил Председатель совета ветеранов Тожимурод Гиёсов. Он поздравил всех с праздником и отметил, что для миллионов наших сограждан этот праздник – символ мужества, стойкости, патриотизма, беззаветного служения Родине. Защита Родины была, есть и будет священным патриотическим долгом каждого гражданина Узбекистана.
Также на мероприятии приняли участие Председатель Ферганского областного совета ветеранов Вохиджон Тошалиев, Заместитель Председателя Ферганского отделения общественного совета при Министерстве обороны Республики Узбекистан Жамолиддин Насреддинов. Стоит отметить, что и студенты Ферганского Государственного университета не остались в стороне и подготовили программу выступлений, на которых ими были исполнены патриотичные песни.
15 ветеранам были вручены ценные подарки. Все участники мероприятия выразили свою безмерную благодарность руководству предприятия.
Мы гордимся нашими военнослужащими, которые с честью несут службу в войсках и несут огромную ответственность за мир и спокойствие в стране!