“YANGI O‘ZBEKISTONNING BILIMDONLARI” – KORXONADA INTELLEKTUAL SALOHIYAT NAMOYISHI!
O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 34 yilligini munosib kutib olish maqsadida korxonamizda “Vatan uchun, millat uchun, xalq uchun” degan bosh g‘oyani o‘zida mujassam etgan keng ko‘lamli tashkiliy-amaliy hamda ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar Dasturi ishlab chiqilgan. Bu dastur doirasida avgust oyida bir qator madaniy-ma’rifiy tadbirlar, sport musobaqalari, seminarlar hamda xodimlarning intellektual salohiyatini oshiruvchi turli tanlovlar tashkil etib kelinmoqda.
Shunday muhim tadbirlardan biri, joriy yilning 28-avgust kuni “Yangi O‘zbekistonning bilimdonlari” shiori ostida o‘tkazilgan intellektual tanlov bo‘ldi. Bu tanlov xodimlarning huquqiy, siyosiy va konstitutsiyaviy bilimlarini sinovdan o‘tkazishga qaratildi.
Tanlovda shaffoflik va xolislikni ta’minlash maqsadida nufuzli hakamlar hay’ati tuzildi. Hay’at tarkibiga korxona kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Ilhom Abduvohidov, boshqaruv raisi maslahatchisi E’zozxon Abdullayeva, Komplayens nazorat xizmati boshlig‘i G‘ofurjon Jabborov, Yuridik bo‘lim boshlig‘i o‘rinbosari Mahmud Qayumov, Ijtimoiy rivojlanish va jamoatchilik bilan aloqalar bo‘limi mutaxassisi Umida Axunjanova hamda Yoshlar Kengashi vakili Ilhomjon Umarovlar kiritildi.
Ushbu qizg‘in intellektual bellashuvda korxonaning turli tarkibiy bo‘linmalaridan 7 nafar ishchi-xodim o‘zlarining nafaqat bilimdonligini, balki O‘zbekiston Konstitutsiyasi asoslari, qonun hujjatlari va siyosiy jarayonlarga oid chuqur tushunchalarini namoyish etdilar. Savollar mamlakatda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar, qabul qilinayotgan qonunlar va yangilanishlar haqida bo‘lib, ishtirokchilardan atroflicha bilim talab qildi.
Tanlov natijalariga ko‘ra, eng bilimdon xodimlar aniqlandi:
1-o‘rinni Ishlab chiqarish-texnika boshqarmasi yetakchi muhandisi Abdullayev Avazbek egalladi.
2-o‘rinni Xo‘jalik sexi xodimasi Dadaxo‘jayeva Yorqinoy qo‘lga kiritdi.
3-o‘rinni Aloqa sexi xodimasi No‘monjonova Feruzaxon egallashga muvaffaq bo‘ldi.
Ushbu intellektual tanlov ishchi-xodimlarning ma’naviy-ma’rifiy, huquqiy, siyosiy va konstitutsiyaviy bilimlarini oshirish, Vatanga sadoqat tuyg‘ularini shakllantirish, shuningdek, Mustaqillik davrida amalga oshirilgan keng ko‘lamli islohotlarning mazmun-mohiyatini xodimlar ongiga singdirishga yo‘naltirilgan bo‘lib, yuksak saviyada o‘tdi. Bu kabi tadbirlar har bir xodimning shaxsiy va o‘z kasbini ustasi sifatida rivojlanishiga xizmat qiladi.
Eslatib o‘tamiz, tanlov g‘oliblari korxonada O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 34 yilligiga bag‘ishlangan tantanali bayram tadbirida faxriy diplomlar va pul mukofotlari bilan taqdirlanadilar.
“Farg‘onaazot” AJ barcha xodimlarni bilim olishga, o‘z salohiyatini oshirishga va Yangi O‘zbekiston bunyodkorligiga hissa qo‘shishga chorlaydi! Bilim – kelajagimiz poydevori!

«ЗНАТОКИ НОВОГО УЗБЕКИСТАНА» – ПРОЯВЛЕНИЕ ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦИАЛА НА ПРЕДПРИЯТИИ!
В целях достойной встречи 34-летия Независимости Республики Узбекистан на нашем предприятии разработана масштабная Программа организационно-практических и духовно-просветительских мероприятий, воплощающая в себе главную идею «Во имя Родины, во имя нации, во имя народа!». В рамках этой программы в течение августа был организован ряд культурно-просветительских мероприятий, спортивных соревнований, семинаров, а также различных конкурсов, направленных на повышение интеллектуального потенциала сотрудников.
Одним из таких значимых событий стал интеллектуальный конкурс, проведенный 28 августа текущего года под лозунгом «Знатоки Нового Узбекистана». Этот конкурс был направлен на проверку правовых, политических и конституционных знаний сотрудников.
Для обеспечения прозрачности и объективности конкурса было сформировано авторитетное жюри. В его состав вошли: председатель профсоюзного комитета предприятия Ильхом Абдувохидов, советник председателя правления Эъзозхон Абдуллаева, начальник службы комплаенс-контроля Гофуржон Жабборов, заместитель начальника юридического отдела Махмуд Каюмов, специалист отдела социального развития и связей с общественностью Умида Ахунжанова и представитель Совета молодежи предприятия Ильхомжон Умаров.
В этом захватывающем интеллектуальном состязании 7 сотрудников из различных структурных подразделений предприятия продемонстрировали не только свою эрудицию, но и глубокое понимание основ Конституции Узбекистана, законодательных актов и текущих политических процессов. Вопросы касались широкомасштабных реформ, осуществляемых в стране, принимаемых законов и нововведений, требуя от участников всесторонних знаний.
По результатам конкурса были определены победители конкурса, ими стали:
1-е место ведущий инженер Производственно-технического управления Абдуллаев Авазбек.
2-е место сотрудница Хозяйственного цеха Дадаходжаева Ёркиной.
3-е место сотрудница Цеха связи Номонжонова Ферузахон.
Данный интеллектуальный конкурс, направленный на повышение духовно-просветительских, правовых, политических и конституционных знаний сотрудников, формирование чувств преданности Родине, а также привитие в сознание работников сути широкомасштабных реформ, реализованных в период Независимости, прошел на высоком уровне. Подобные мероприятия способствуют личностному и профессиональному развитию каждого сотрудника.
Напоминаем, что победители конкурса будут награждены почетными дипломами и денежными призами на торжественном праздничном мероприятии, посвященном 34-летию Независимости Республики Узбекистан на нашем предприятии.