KONSTITUTSIYAMIZNING 31 YILLIGI BAYRAM TANTANASI
Mamlakatimiz bo‘ylab “Konstitutsiya - xalqchillik davlat, barqaror taraqqiyot va farovon hayot asosi” shiori ostida o‘tkazilayotgan Bosh Qomusimizning 31 yilligi “Farg‘onaazot” AJda katta tantana qilib nishonlandi.
Bayram dasturini korxona boshqaruvi raisi Dilshod Mannonov hamda Bosh moliyaviy direktor Mr. Shaliesh Deokumar o‘zlarining O‘zbekiston xalqiga va jamiyat xodimlariga yo‘llagan tabriklari bilan ochib berdilar. So‘ng, korxonada Konstitutsiyamiz bayrami munosabati bilan o‘tkazilgan “Zakovat Quiz” intellektual o‘yini hamda “Biz bir bo‘lsak-yagona kuchmiz, birlashsak - Vatanmiz” shiori ostida jamiyat tarkibiy bo‘linmalarida o‘tkazilgan “Ma’naviyat” marafonining “Ma’naviyat bo‘yicha yetakchi sex” ko‘rik-tanlovi g‘oliblari korxona rahbariyati tomonidan pul mukofotlari, diplomlar va sertifikatlar bilan taqdirlandilar.
“Ma’naviyat bo‘yicha yetakchi sex” ko‘rik-tanlovi natijalariga ko‘ra, 1- o‘rin Jihozlarni markazlashtirilgan ta’mirlash sexiga, 2- o‘rin Mochevina ishlab chiqarish sexiga va 3- o‘rin Mexanik ta’mirlash sexiga nasib etdi.
Bayram kechasini O‘zbekiston Davlat filarmoniyasi Farg‘ona hududiy bo‘linmasining xushovoz xonandalari qo‘shiqlari, raqs ansambllarining bir biridan go‘zal raqslari hamda so‘z ustasi va qiziqchi Abdurahmon Siddiqovning hazil-mutoyibalari bezadi. Farg‘ona Politexika talabalarining “A’lo kayfiyat” QVZ guruhi chiqishlari barchaga bayramona ruh bag‘ishladi.
Hurmatli vatandoshlar, “Farg‘onaazot” AJ ma’muriyati barcha xalqimizni, korxonamiz ishchi-xodimlarini - Konstitutsiyamizning 31 yilligi bilan muborakbod etadi! Sizlarga sihat -salomatlik, baxt-saodat, oilalarga farovonlik va O‘zbekistonimizga tinchlik, barqarorlik tilab qoladi!

8 ДЕКАБРЯ – ДЕНЬ КОНСТИТУЦИИ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН!
Сегодня в Ферганском областном территориальном отделении Государственной Филармонии состоялся праздничный концерт, посвящённый 31-ой годовщине со дня принятия Конституции Республики Узбекистан.
Торжества, посвящённые Дню Конституции, широко отмечается во всех ведомствах, учреждениях и организациях нашей страны. В акционерном обществе «Farg‘onaazot», также состоялось праздничное мероприятие с участием руководства и трудового коллектива предприятия.
Праздничные торжества открылись под звуки Государственного Гимна Республики Узбекистан.
Затем с поздравительной речью выступили председатель правления АО «Farg‘onaazot» Дилшод Эркинович Маннонов, главный финансовый директор Shailesh Deokumar Jain. Поздравительные речи руководителей предприятия были проникновенными и эмоциональными, и не оставили равнодушными никого из участников праздничного мероприятия.
Далее согласно праздничной программы состоялась церемония награждения цехов, признанных лучшими в духовно-просветительской работе. Так дипломом I-степени и денежным сертификатом в 5 миллионов сум был удостоен цех Централизованного ремонта оборудования, дипломом II -степени и денежным сертификатом в 4 миллионов сум был удостоен цех по производству Мочевины, дипломом III-степени и денежным сертификатом в 3 миллионов сум был удостоен Ремонтно-механический цех. Также в этот день состоялось чествование команд победителей интеллектуальной игры «Zakovat Quiz». Так дипломом I-степени и денежным сертификатом в 5 миллионов сум была удостоена команда цеха «Аммиак-3», дипломом II-степени и денежным сертификатом в 3 миллионов сум был удостоена команда Производственно –технического управления, дипломом III-степени и денежным сертификатом в 2 миллионов сум была удостоена команда цеха Электроснабжения.
В этот день особую праздничную программу подготовил творческий коллектив Ферганской областной Филармонии, на песни и танцы которых живо отзывался зал своими плясками. Юмористические номера участников КВН и известного юмориста Абдурахмона Сиддикова добавили ещё большую атмосферу праздника сегодняшнему мероприятию.