ЖАМОА ШАРТНОМАСИНИ ИШЛАБ ЧИҚИЛИШ ТЎҒРИСИДАГИ КОНФЕРЕНЦИЯ
Жорий йилнинг 12 март санасида корхонанинг мажлислар залида "Farg'onaazot" акциядорлик жамиятини мехнат жамоасининг конференцияси бўлиб ўтди. Унда 2020 йилга мўлжалланган жамоа шартномасини амалга оширилган натижалари, жамоавий битим шартларини бажариш тўғрисидаги шартларни тасдиқлаш ва 2021 йил учун жамоа шартномасига ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида корхона ишчи-ходимларини таништириб ўтдилар.
Корхонанинг 2020 йилги молиявий-жўжалик фаолияти натижалари тўғрисидаги ҳисоботни корхонамиз бошқарув раиси Абдупатто Салижанов ўқиб эшиттирди ва унда йиғилиш аъзоларига товар маҳсулотларни ишлаб чиқариш режасини бажарилиши тўғрисида маълумот бериб ўтди.
Касаба уюшмаси қўмитаси раиси Илхом Абдувоҳидов ўз нутқида касаба уюшмаси ишчиларга, уларнинг  меҳнат ва ижтимоий манфаатларига дахлдор барча масалаларида ёрдам беришга доимий тайёр бўлган жамоат ташкилоти эканлигини таъкидлаб ўтдилар.
Конференцияда корхона цех ва бўлимлари ишчилари қатнашдилар. Улар ўзларининг чиқаришларида жамоавий битим тадбирлари ўз иш жойларида амалга оширилаётганлиги ҳақида гапириб бердилар. Мунозаралар тугагандан сўнг, 2021 йилга мўлжалланган жамоа шартномаси амалга ошириш тўғрисидаги акт умумий овоз бериш орқали тасдиқланди. Киритилган ўзгаришлар ва қўшимчаларни ҳисобга олган ҳолда "Farg'onaazot" АЖ меҳнат жамоасининг конференциясининг қарори қабул қилинди

КОНФЕРЕНЦИЯ О ВЫПОЛНЕНИИ КОЛЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРА
12 марта текущего года в актовом зале предприятия проведена конференция трудового коллектива Акционерного Общества «Farg’onaazot». В ней ознакомили работников предприятия об итогах выполнения коллективного договора за 2020 год, утверждение акта о выполнении условий коллективного договора и внесение изменений и дополнений к кол.договору на 2021 год.
Доклад об итогах финансово-хозяйственной деятельности предприятия за 2020 год зачитал председатель правления, Абдупатто Салижанов в котором ознакомил присутствующих о выполнении плана по выпуску товарной продукции.
В своем выступлении председатель профкома Илхом Абдувохидов подчеркнул, что Профсоюзы – общественная организация, которая всегда готова помочь работникам по всем вопросам, затрагивающим их трудовые и социальные интересы. Основным инструментом социального партнерства между администрацией и Профсоюзной организацией является Коллективный договор, который регулирует вопросы условий труда, организации отдыха, предоставления льгот и гарантий работникам АО “Farg’onaazot”.
В конференции выступили работники цехов и подразделений предприятия. В своих выступлениях они говорили о том, как выполняются в их цехах мероприятия коллективного договора. После окончания прений общим голосованием был утвержден акт по выполнению кол.договора за 2021 год. С учетом внесенных изменений и дополнений было принято постановление конференции трудового коллектива АО «Farg’onaazot».