“Yangi hayot uchun, Yangi O‘zbekiston uchun!” – ana shu shior ostida “Farg‘onaazot” aksiyadorlik jamiyatida O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o‘ttiz ikki yillik bayramiga tayyorgarlik ko‘rish va uni nishonlashga bag‘ishlangan tadbirlar o‘tkazilmoqda.
Mustaqillik bayramini ko‘tarinki ruhida o‘tkazish maqsadida korxonada “Yangi hayot uchun, Yangi O‘zbekiston uchun!” bosh g‘oyasini o‘zida mujassam etgan tashkiliy-amaliy, ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar dasturi ishlab chiqildi.
Ushbu tadbir doirasida joriy yilning 10-avgust kuni “Farg‘onaazot” AJ majlislar zalida “Biz zo‘ravonlikka qarshimiz” mavzusida seminar-trening va “Zakovat” intellektual o‘yini xotin-qizlar o‘rtasida o‘tkazildi.
Seminar-trening korxona ma’muriyati va jamoat tashkilotlari hamkorligida, shuningdek yoshlar ittifoqi kengashi boshlang‘ich tashkilotining faol ishtirokida tashkil etildi.
Seminarda Farg‘ona viloyat Xotin-qizlar reabilitatsiyasi va moslashuv markazi bo‘lim boshlig‘i Ahmedova Jamila, Yoshlar ishlari agentligi Farg‘ona viloyati boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i Akramova Husniya, tajribali psixolog Uzoqova Muharramoy hamda “Respublikada faol kelajak bunyodkori” ko‘krak nishoni sohibasi Zarnigor Ubaydullayevalar ishtirok etishdi.
Seminarda so‘zga chiqqan mehmonlar korxona xodimlariga huquqiy madaniyatni oshirish, oiladagi zo‘ravonlik qurbonlari himoyasini ta’minlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar, hayotda og‘ir vaziyatga tushib qolgan xotin-qizlarni qo‘llab-quvvatlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar haqida so‘zlab berdilar.
Seminar davomida tinglangan ma’ruzalar, o‘tkazilgan psixologik treninglar va namoyish etilgan motivatsion videoroliklar ushbu tadbirning barcha ishtirokchilarida unutilmas taassurot qoldirdi.
Tadbirning ikkinchi qismida seminar ishtirokchilari “Zakovat” intellektual o‘yinida o‘zlarining bilimlarini namoyish etish imkoniyatiga ega bo‘ldilar. Ushbu o‘yinda 14 jamoa ishtirok etdi, va ularni ichida 1-o‘ringa “Chinor ostidagi duel”,
2-o‘ringa “Mahallada duv-duv gap”, 3-o‘ringa “Qaynonalar” va 4-o‘ringa “Suyunchi” jamoalari sazovor bo‘ldilar. G‘oliblar esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

ПОДРОБНОСТИ ПРОВЕДЁННОГО СЕМИНАРА – ТРЕНИНГА ПО ПОВЫШЕНИЮ АКТИВНОСТИ ДЛЯ ДЕВУШЕК И ЖЕНЩИН
«Во имя новой жизни, во имя Нового Узбекистана!» - под таким девизом проводятся мероприятия, посвящённые подготовке и празднованию 32-й годовщины государственной независимости Республики Узбекистан в АО «Farg‘onaazot».
В целях проведения праздника независимости в духе сегодняшнего времени на предприятии разработана программа организационно-практических и духовно-просветительских мероприятий, воплощающих в себе идею «Во имя новой жизни, во имя Нового Узбекистана!»
В рамках которого 10 августа текущего года в актовом зале АО «Farg‘onaazot» состоялся семинар-тренинг на тему «Мы против насилия», а также была проведена интеллектуальная игра «Заковат» среди девушек и женщин.
Семинар-тренинг был организован администрацией и общественными организациями предприятия, при активном участии первичной организацией Совета союза молодёжи предприятия.
На семинаре принимали участие начальник отдела Ферганского областного центра реабилитации и адаптации женщин Ахмедова Жамила, начальник отдела Ферганского областного управления Агентства по делам молодёжи Акрамова Хусния и психолог Узакова Мухаррамой, а также обладатель нагрудного знака “Республикада фаол келажак бунёдкори” Зарнигор Убайдуллаева.
Выступавшие на семинаре гости рассказали работникам предприятия о той работе которая проводиться ими в целях улучшения правовой осведомлённости, обеспечения защиты жертв семейного насилия, а также о проводимых мероприятиях по поддержке девушек и женщин, попавших в непростые жизненные ситуации.
Данный семинар проходил в доверительной и непринуждённой обстановке. Психологические тренинги и выступления, а также мотивационные видео ролики, показанные в ходе семинара, оставили неизгладимые впечатления у всех участников данного мероприятия.
Во второй части мероприятия участникам семинара была предоставлена возможность продемонстрировать свои интеллектуальные способности в игре «Заковат». В игре участвовали 14 команд, по итогам игры команды занявшие 1,2,3 и 4 места были награждены ценными подарками.