Joriy yilning 21 avgust kuni mamlakatimizda umumxalq obodonlashtirish xayriya hashari kuni etib belgilandi. Vazirlar Mahkamasining Farmoyishi bilan 2021-yilning avgust oyi “Mahallalarni obodonlashtirish” oyligi etib ham belgilangan. “Farg’onaazot” aksiyadorlik jamiyatida Mustaqilligimizning 30 yilligini munosib nishonlashga tayyorgarlik ko‘rish maqsadida o‘tkazilayotgan obodonlashtirish umumxalq xayriya hashari o‘tkazilmoqda.
“Yangi O‘zbekistonda erkin va farovon yashaylik” shiori ostida o‘tkazilishi rejalashtirilayotgan ushbu tashabbus doirasida korxona ishchi xodimlari nafaqat korxona hududi balki korxonaga tutash hududlar obodligiga o‘z hissalarini qo‘shishmoqda.
-        Biz jihozlarni markazlashtirilgan tarzda ta'mirlash sexi xodimlari bugungi xayriya xasharida ishtirok etmoqdamiz. Sex atroflarini tozalanib, yer maydonlarimiz obodonlashtirildi. Xozirda Mustaqilligimizning 30 yillik munosabati bilan bo‘lib o‘tayotgan xasharda seximiz faollaridan 80 nafar ko‘ngilli xodimlarimiz ishtirok etmoqdalar – deydi JMT sexi  hisob yuritish bo‘yicha texnigi Shoxsanam Mamayorova.
Shuningdek xasharda korxonamiz yoshlari ham faol ishtirok etdilar.
-        Korxonamiz yosh ishchi xodimlari Respublikamiz bo‘yicha bo‘lib o‘tayotgan xayriya xasharida faol ishtirok etmoqdalar. Korxonamizning har bir yerini ozoda saqlashimiz bizning maqsadimiz va vazifamizdir. Korxonamizni obodonlashtirishga o‘z xissamizni qo‘shayotganmizdan xursandmiz – deydi boshqaruv raisining yoshlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi Nurmurod Sirojov.
Xayriya xashari munosabati bilan korxona ishchi xodimlari tomonidan ko‘chalar supurildi, daraxtlar oqlandi, jamiyatimizning sex va bo‘limlariga kirish yo‘llari, shuningdek Sanoat ko‘chasi mustaqilligimiz nishonasi bo‘lmish bayroqlar bilan bezatildi.

ПРИНИМАЕМ АКТИВНОЕ УЧАСТИЕ ВО ВСЕНАРОДНОМ БЛАГОТВОРИТЕЛЬНОМ ХАШАР
21 августа текущего года было намечено проведение всенародного благотворительного хашара. Также постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан август 2021 года объявлен «месяцем благоустройства». В целях подготовки к достойному празднованию 30-летия независимости нашей страны, работники акционерного общества «Farg’onaazot» приняли активное участие в благотворительном хашаре.
В рамках данной инициативы, которая планируется провести под девизом «Янги Ўзбекистонда эркин ва фаравон яшайлик», работники предприятия вносят свой посильный вклад в благоустройство предприятия и прилегающих к нему территорий.
- Мы работники цеха централизованного ремонта оборудования принимаем участие в сегодняшнем благотворительном хашаре. На прилегающей территории цеха были проведены работы по уборке, благоустройству и озеленению. В хашаре проводимом в целях подготовки к достойному празднованию 30-летия независимости нашей страны вызвались принимать добровольное участи 80 сотрудников цеха – говорит техник по учёту цеха ЦРО Шохсанам Мамаёрова.
Молодежь нашего предприятия также приняла активное участие в проводимом хашаре.
- Молодые работники нашего предприятия активно участвуют в благотворительном хашаре, который проводится в нашей Республике. Наша цель своим деятельным участием показать, что поддержание чистоты на своих рабочих местах и на всей территории нашего предприятия является важнейшим условием по санитарному и экологическому благополучию. Мы рады внести свой вклад в благоустройство нашего предприятия – отметил советник председателя правления по вопросам молодёжи Нурмурод Сирожов.
В связи с проведением благотворительного хашара, работниками общества очищены тротуары и арыки, приведены в порядок насаждения и зеленые зоны, а также празднично оформлены улицы и подъездные пути предприятия.