KORXONA YOSHLARI BILAN PSIXOLOGIK TRENING O‘TKAZILDI
Joriy yilning 20-iyul kuni bo‘lib o‘tgan seminar “Insonning o‘ziga ishonchini oshirish va jamoa bilan ishlashning yangi shakllarini o‘rgatish usullari” mavzusiga bag‘ishlandi.
Seminarni korxona psixologi Nazira Ergasheva olib bordi, ushbu seminarni o‘tkazishda unga trenerlar Jamshidbek O‘rinboyev hamda Humoyun Afzalovlar yordam berishdi.
Tadbir davomida xodimlar guruhlarga bo‘linib psixologik treninglar va o‘yinlar o‘tkazdilar, shuningdek mazkur mavzuga bag‘ishlangan videoroliklar tomosha qilishdi. Tajribali trenerlarning ma’ruzalari yoshlarni seminarda faol ishtirok etishga motivatsiya berdi.
Seminar ochiq va samimiy muhitda o‘tkazilib, unda barcha ishtirokchilar muloqot mahoratlarini yaxshilashga, o‘zlarining emotsional his-tuyg‘ulari, holatlari va qobiliyatlarini tahlil qilish orqali ko‘nikmalarini shakllantirishga, yanada o‘z ustida ishlashga yordam beradigan bilimlarga ega bo‘ldilar.

С МОЛОДЕЖЬЮ ПРЕДПРИЯТИЯ ПРОВЕДЕН ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ ТРЕНИНГ
20 июля текущего года в актовом зале АО “Farg‘onaazot” состоялся семинар-тренинг с участием молодёжи предприятия. На предприятии большое внимание уделяется работе с молодёжью, так в целях реализации государственной молодёжной политики разработан план мероприятий, включающих организацию и проведение подобных семинаров с участием опытных психологов.
Семинар вела психолог предприятия Эргашева Назира, в проведении данного семинара ей ассистировали тренеры Уринбоев Жамшидбек и Афзалов Хумоюн.
Темой семинара было «Методы повышения самооценки и обучение новым формам работы с коллективом». Во время проведения семинара были проведены групповые тренинги, которые сочетались с демонстрацией видеороликов. Выступления опытных тренеров мотивировало молодёжь к активному участию на семинаре.
Семинар проходил в открытой и неформальной обстановке все участники семинара получили заряд бодрости и знания, которые будут способствовать повышению коммуникативных способностей, развитию умений по анализу своих эмоций и чувств, состояний и способностей, а также стремлению к саморазвитию.