“VATAN HIMOYASI - MUQADDAS BURCH!” MAVZUSIDA “ENG YAXSHI INSHOLAR” TANLOVI O‘TKAZILDI
Bugun, 9-yanvar kuni korxonamizning majlislar zalida 14-yanvar “Vatan himoyachilari kuni” hamda O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil topilganligining 32 yilligi sharafiga bag‘ishlab “Vatan himoyasi - muqaddas burch!” mavzusida “Eng yaxshi insholar” tanlovi o‘tkazildi.
Mazkur ko‘rik-tanlov Ijtimoiy rivojlanish va jamoatchilik bilan aloqalar bo‘limi,  Yoshlar ittifoqining boshlang‘ich tashkiloti, Xotin-qizlar qo‘mitasi  faol ishtirokida tashkil etildi.
Shuningdek, tanlovdan ko‘zlangan maqsad korxona xodimlarini, ayniqsa, yosh xodimlarni vatanparvarlik, Vatanga muhabbat va sadoqat kabi umuminsoniy qadriyatlarga sadoqat ruhida tarbiyalashdan iborat edi.
Insholar tanlovini o‘tkazish to‘g‘risidagi nizomga ko‘ra, mazkur tanlovda 35 yoshgacha bo‘lgan yoshlar ishtirok etishlari ko‘zda tutilgan bo‘lib, bu gal tanlovda ishtirok etish uchun jamiyatning deyarli barcha tarkibiy bo‘linmalaridan arizalar kelib tushdi. Tanlovda korxonaning jami 14 nafar xodimi ishtirok etdi.
Tanlov ishtirokchilarining ijodiy ishlari Nizomda belgilangan mezonlar bo‘yicha vakolatli hakamlar hay’ati tomonidan baholanadi. Tanlov g‘oliblarini taqdirlash Vatan himoyachilari kuniga bag‘ishlangan bayram tadbirida bo‘lib o‘tadi.

СОСТОЯЛСЯ КОНКУРС СОЧИНЕНИЙ НА ТЕМУ «ЗАЩИТА РОДИНЫ-СВЯЩЕННЫЙ ДОЛГ»
Сегодня, 9 января, в актовом зале нашего предприятия, в честь «Дня защитников Родины» и 32-й годовщины создания Вооруженных Сил Республики Узбекистан, был проведён конкурс сочинений на тему «Защита Родины –священный долг!».
Данный конкурс был организован при деятельном участии отдела по социальному развитию и связям с общественностью, первичной организацией Совета союза молодёжи и другими общественными организациями предприятия.
Целью проведения данного конкурса было воспитание у работников предприятия и особенно у молодых сотрудников, духа патриотизма и верности к таким общечеловеческим ценностям, как любовь и преданность к Родине.
Согласно Положения о проведении конкурса сочинений, в данном конкурсе могла принимать участие молодёжь, не достигшая 35 лет. Ставшей доброй традицией конкурс проводится в преддверии празднования Дня защитников Родины, на этот раз в организационный комитет конкурса поступили заявки практически со всех структурных подразделений общества.
Всего в конкурсе принимали участие 14 работников предприятия. Творческие работы конкурсантов были оцененины компетентным жюри согласно критериев, установленных Положением. Награждение победителей конкурса состоится во время праздничного мероприятия, посвящённого к Дню защитников Родины.