VOLEYBOL BO’YICHA XOTIN-QIZLAR O‘RTASIDA O‘TKAZILGAN SPORT MUSOBAQASI NATIJALARI
O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 32-yilligi munosabati bilan “Yangi hayot uchun, Yangi O‘zbekiston uchun” shiori ostida Farg‘ona shahrida joylashgan “Samo” sport arenasida joriy yilning 13 sentabr kuni sportning voleybol turi bo‘yicha Farg‘ona viloyatidagi boshqarma, tashkilot va idoralarda faoliyat yuritayotgan xotin-qizlar o‘rtasida sport musobaqasi bo‘lib o‘tdi.
Joriy yilda voleybol musobaqasida “Farg‘onaazot” AJ, Farg‘ona viloyati moliya bosh boshqarmasi, “Aloqa bank” ATB Farg‘ona filiali, Farg‘ona Davlat Universiteti, Budjetdan tashqari Pensiya jamg‘armasi, Kadastr agentligi boshqarmasi, Ichki ishlar boshqarmasi, Maktabgacha ta’lim boshqarmasi o‘z xodimlaridan tarkib topgan komandalari bilan ishtirok etdilar.
Turnir boshlanishidan avval saralash bahsida ishtirok etuvchi jamoalarni aniqlash uchun qura tashlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Saralash turnirida “Farg‘onaazot” AJ jamoasi ATB “Aloqa bank” jamoasi bilan o‘ynadi va voleybolchilarimiz raqiblarini ishonchli tarzda mag‘lub etishdi. Keyingi bosqichda raqibimiz Farg‘ona davlat universiteti jamoasi bo‘ldi. Jamoamizga munosib raqiblar navbatma-navbat ustunlik bilan to‘p surishdi, biroq uchinchi set yakunida omad FDU jamoasiga kulib boqdi va ular bir necha ochkolar farqi bilan voleybolchilarimizdan g‘alabani tortib olishdi. Turnirning final bosqichida voleybolchilarimiz Budjetdan tashqari Pensiya jamg‘armasi jamoasi bilan uchinchi o‘rin uchun kurashishdi. Murosasiz kechgan o‘yinda bizning jamoamiz ishonchli tarzda raqiblarni mag‘lub etishdi va uchinchi o‘rinni qo‘lga kiritishdi.
Ayollar o‘rtasida o‘tkazilgan voleybol musobaqasi yakunlariga ko‘ra, o‘yinlar tashkilotchilari Farg‘ona viloyati yoshlar siyosati va sport boshqarmasi tomonidan final bosqichi g‘oliblarini diplom va pul mukofoti bilan taqdirladi.
“Farg‘onaazot” AJ jamoasi uchinchi darajali diplom va bir million so‘m miqdoridagi pul mukofoti bilan taqdirlandi.

ИТОГИ ВОЛЕЙБОЛЬНОГО ТУРНИРА СРЕДИ ЖЕНШИН
«Во имя новой жизни, во имя Нового Узбекистана!» - под таким девизом 13 сентября текущего года в спортивной арене «Само» города Ферганы состоялись спортивные состязания по волейболу среди женщин, посвящённый празднованию 32-й годовщины государственной независимости Республики Узбекистан.
В спортивном турнире по волейболу участвовали женщины осуществляющих свою деятельность в управлениях, организациях и учреждениях Ферганской области.
В этом году на состязаниях по волейболу принимали участие команды АО «Farg‘onaazot», главного финансового управления области, Ферганского филиала АКБ «Алоқа банка», Ферганского государственного университета, Внебюджетного пенсионного фонда, Управления агенства по кадастру, Управления внутренних дел, Управления дошкольного образования. Перед началом турнира состоялась жеребьёвка на котором были определены команды участвующие в отборочном матче. В отборочном турнире команда АО Farg‘onaazot» играла с командой АКБ «Алоқа банка» на котором наши волейболисты уверенно обыграли соперников.  На следующем этапе нашим соперником была команда Ферганского государственного университета. Достойные нашей команде соперники играли поочерёдным преимуществом, но в конце третьего сета удача сопутствовала команде ФДУ которая с разницей в несколько очков вырвала победу у наших волейболистов.
В финальном этапе нашей команде пришлось побороться за третье место с командой Внебюджетного пенсионного фонда, которую наши волейболистки уверенно обыграли, тем самым заслуженно получили третье место.
По итогам волейбольного турнира среди женщин организаторами игр, а это Ферганское областное управление по молодёжной политике и спорту наградило финалистов дипломами и денежной премией.
Команда АО «Farg‘onaazot» была удостоена дипломом третьей степени и денежной премией в размере одного миллиона сумов.